Конференција и изложба: О архитектури: Скала дизајна – Од Микро до Макро

2016_On-Architecture_Micro-Macro

lV међународна конференција са пратећом изложбом радова о архитектури (мултидисциплинарни догађај)

О АРХИТЕКТУРИ: СКАЛА ДИЗАЈНА – ОД МИКРО ДО МАКРО
ON ARCHITECTURE: SCALE DESIGN – FROM MICRO TO MACRO

01-02. децембар 2016. #конференција
01-15. децембар 2016. #изложба
Српска академија наука и уметности
Галерија науке и технологије, Ђуре Јакшића 2, Београд

Живимо у доба турбулентне урбанизације, без преседана у досадашњем развоју. Како ћемо контролисати темпо урбаног раста, како креирати архитектуру и остварити место за добар живот као и контролу окружења је један од изазова који ће дефинисати 21. век. Такође, то је прилика да се креира животни простор који је паметнији, ефикаснији, више одржив, једнак и сигурнији. Дизајн у скали од микро до макро је кључ за унапређење и квалитет градског и животног простора.

Теме ове конференције и изложбе промовишу квалитетан дизајн у скали микро – макро који унапређује живот становника града али и посетилаца, као привлачно место за живот. Креирати квалитетан дизајн, који је значајан и за индивидуални живот становника у микро скали значења – намештај, кућа – ентеријер и екстеријер , окружење, али и дизајн у широј макро скали који истиче предности града и потенцијала за атрактивнији бизнис, квалификовану радну снагу, привлачење студената, туристичког потенцијала и догађаја ширег значаја. Речју, узбудљив вибрантан град, који нуди сазнања о новим трендовима у уметности, музици и дизајну.

Повезани текстови:
Конкурс: такмичарска изложба “Скала дизајна – Од Микро до Макро”
Конференција и изложба: О архитектури – Обновити градове обновом архитектуре
Конференција и изложба: ON ARCHITECTURE – REWORKING
Предавања и радионице: ON ARCHITECTURE – FACING THE FUTURE
Конференција и изложба: ON ARCHITECTURE – FACING THE FUTURE
Радионица: Параметарски дизајн – увод у GRASSHOPPER

Позив за учешће је упућен истраживачима и професионалцима из области архитектуре, ентеријера, дизајна, уметности, технологије, фотографије. Позивамо вас да пријавите оригиналне радове – текстове за конференцију и радове за изложбу на теме (али не и ограничено само на њих):

Према скали – дизајн микро и макро
Микро: архитектура, ентеријер, дизајн намештаја – кућног и уличног
Макро: јавни простор, урбани дизајн, паметан смарт дизајн,

Према теми
• Новомедијски приступ – нови материјали и дизајн
• Културни идентитет и традиција као инспирација за дизајн
• Дизајн корисника – “демократизација дизајна” кроз масовну употребу
• Персонализација простора дизајном
• Дизајн као брига за социјално угрожене и неуређена места
• Хумани дизајн

Научни одбор
Проф Бранислав Митровић, Архитектонски факутет, Универзитет у Београду, Србија
Проф Rachel Armstrong, Professor of Experimental Architecture at Newcastle University, Велика Британија
Проф Бранко Коларевић, Professor of Architecture at the University of Calgary Faculty of Environmental Design, Канада
Др Anastasios Tellios, School of Architecture, Aristotle University of Thessaloniki, Грчка
Вера Парлаћ, Assistant Professor of Architecture at the University of Calgary, Канада
Проф Ружица Богдановић, Универзитет у Београду, Србија
Проф Александра Ступар, Архитектонски факутет, Универзитет у Београду, Србија
Проф Станко Гаковић, The Art Institute of Houston, САД
Др Јелена Гуга, независни истраживач, Србија
Асс. Проф. Дијана Милашиновић Марић, Faculty of Techical Sciences, Косовска Митровица
Prof. Joris Scheers, Vice President ECTP-CEU, Visiting Professor KU Leuven University, Белгија
Др Carmelo Zappulla, External Reference Architects, Шпанија
Арх. Wilfried van Winden, WAM architecten, Холандија
Арх. Andrea Graziano, Co-de-iT, Италија

Концепт конференције: Проф Ружица Богдановић
Селектор изложбе: Проф Станко Гаковић, The Art Institute of Houston, САД
Међународни контакт: Проф Александра Ступар, Архитектонски факутет, Универзитет у Београду
Др Јелена Гуга, независни истраживач, Србија
Реализација: СТРАНД – Асоцијација за развој одрживе урбане заједнице www.strand.rs
Информације: абстракте и упите можете послати на email адресу info@strand.rs

ПРВИ ПОЗИВ ЗА КОНФЕРЕНЦИЈУ

Регистрација
Регистрација за конференцију до 01. октобра 2016. године износи 120 евра у динарској вредности односно после 01. октобра износи 170 евра у динарској вредности. Регистрација током конфереције није предвиђена.

Важни датуми
30. мај 2016. – Рок за предају апстракта (250-300 речи)
30. јун 2016. – Рок за обавештење о прихватању апстракта
15. септембар 2016. – Рок за пријаву рада за изложбу