Сребрна медаља RIBA: Finn Wilkie (Mackintosh School Of Architecture): The Heteroglossic City
RIBA-Logo_o

Почетком децембра у Лондону су објављена имена добитника признања Краљевског института британских архитеката (RIBA), The RIBA President’s Medals. Ова признања се сматрају најпрестижнијим светским наградама у архитектонском образовању. Овај пут RIBA је позвала 340 школа из 65 држава да номинују пројекте, који су затим три пуна дана жирирани од стране независног панела међународних стручњака, укључујући архитекте, професоре, дизајнере и уметнике.

Церемонија доделе признања одиграва се у децембру сваке године, у просторијама RIBA института у Лондону, где председник института проглашава добитнике и уручује Сребрну, Бронзану и Медаљу за дисертацију.

Повезан текст:
Награде: The RIBA President’s Medals Student Awards 2014

Жирирање радова у конкуренцији за Сребрну и Бронзану RIBA медаљу, 2015 | Видео © RIBA

Сребрна медаља RIBA

Ове године највише признање – Сребрну медаљу RIBA освојио је Finn Wilkie, из Macintosh School of Architecture (University College London) за пројекат The Heteroglossic City: A polemic against critical reconstruction in Berlin. Тутор: Robert Mantho

Град хетероглосије: полемика против критичне реконструкције у Берлину
Пројекат истражује историјску позадину берлинског висококонтролисаног система планирања пре него што постави нову стратегију архитектонске интервенције. Ово је илустровано путем Bauforum-а. платформе за истраживање приступа заснованог више на дијалогу за сваки карактеристични контекст планирања.

Finn Wilkie  (Mackintosh School Of Architecture): The Heteroglossic City

Бронзана медаља RIBA

Boon Yik Chung, са Bartlett School of Architecture и туторима Rhys Cannon и Colin Herperger, награђен је Бронзаном медаљом RIBA за пројекат Space As The Third Teacher: An Alternative Classroom Typology Promoting Creative Learning And Play.

Простор као трећи учитељ: алтернативна типологија учионица која промовише учење и игру
Како би испитао појам флексибилности у дизајну учионица, аутор истражује школе у Амстердаму и Ротердаму дизајниране од стране Хермана Херцбергера (Herman Hertzberger) и користећи своје лично искуство простора школа у Малезији. Пројекат закључује да двосмислени, отворени простори, а не у потпуности флексибилне просторије, дају најбоље окружење за учење.

Boon Yik Chung (Bartlett School of Architecture): Space as the Third Teacher

Медаља за дисертацију RIBA

Медаљу за дисертацију добила је Marie Price за рад The Overlooked Back Garden: Voyeurism in the English back garden. Створена под надзором Harold Charrington-а и предложена од стране Универзитета у Вестминстеру.

Посматрана башта: воајеризам у енглеској башти
Дисертација истражује концепт воајеризма у ширем смислу посматрања људи како би се истражиле напетости између приватног и посматраног. Дисертација разматра степене посматрања у различитим размерама (из града, улице, унутрашњости куће и из саме баште) ослањајући се на историографију, емпиријске податке и анализе студија случаја, и технологију дигиталног мапирања.

2015RIBA-PMedals_MariePrice_01

Остала признања

Преостале награде додељене су следећим студентима:

Висока похвала – категорија Сребрне медаље:

Marcus Rothnie и Marshall Inglis (Edinburgh School of Architecture and Landscape Architecture): ‘Chlorophyllous Urbanism: Mumbai’

Marcus Rothnie and Marshall Inglis (Edinburgh School of Architecture and Landscape Architecture): ‘Chlorophyllous Urbanism: Mumbai’

Похвала – категорија Сребрне медаље:

Gemma Wheeler (Cardiff University): ‘Re-Storying the Workhouse: An alternative conservation strategy’

Alistair Wood (De Montfort University): ‘Lofoten Seasonal Fishery’

Висока похвала – категорија Бронзане медаље:

Douglas Miller* (Bartlett School of Architecture, UCL): ‘The San Francisco Columbarium’

Douglas Miller (Bartlett School of Architecture, UCL): ‘The San Francisco Columbarium’

Похвала – категорија Бронзане медаље:

Sophie Barks (University of Nottingham): ‘The Mnemonic Guild’

Hong Xi (Nanjing University, China): ‘Academic Landscape: Regenerate a riverside warehouse as an emblem of active learning’

Похвала – категорија Медаље за дисертацију:

Zeina Al-Derry (Architectural Association): ‘The Melancholic City of Mirages’
Irene Klokkari (University of Brighton): ‘Memories of Famagusta: Recapturing the image of the city through the memories of refugees’
Niamh Lincoln (University of Sheffield): ‘Tempelhof – Articulating the Void’

Serjeant награде за изузетан цртеж (ликовни израз):

Part 1: Andrew Chard (Oxford Brookes): ‘The Lost Dockyard’

Part 2: Benjamin Ferns*, (Bartlett School of Architecture, UCL): ‘Pontifical Academy Of Sciences’

Британски огранак компаније Skidmore, Owings & Merrill (SOM) је такође доделио стипендије Фондације SOM кандидатима одабраним међу учесницима овогодишњег конкурса за медаље.

Стипендија SOM фондације:

Part 1: *Douglas Miller (Bartlett School of Architecture, UCL): ‘The San Francisco Columbarium’
Part 2: *Benjamin Ferns (Bartlett School of Architecture, UCL): ‘Pontifical Academy Of Sciences’

Више информација о свим награђеним радовима и претходним добитницима на адреси: