Овде можете погледати резултате конкурса: (23.03.2016)
WINNERS ANNOUNCED: FAIRY TALES 2016

2016_FairyTales_main

Извор: ArchDaily

Након рекордног успеха конкурса Fairy Tales 2015, са преко 1200 учесника из 65 различитих земаља, Blank Space је објавио треће по реду издање овог конкурса.

„Када смо објавили први Fairy Tales конкурс, нисмо могли ни да претпоставимо на које све начине ће овај необичан формат бити прихваћен, међутим, након проучавања више од 2000 прича постало је очигледно да је аспект ‘измишљеног’ у бајкама моћно средство за хватање у коштац са врло реалним проблемима“, кажу Matthew Hoffman и Francesca Giuliani. „Многобројни радови су се бавили темама које нас окружују: предностима и опасностима глобализације, нашом зависношћу од технологије, неслагањем између дизајнерских снова архитеката и стварности професије и нашим утицајем на свет природе.“

Конкурс Fairy Tales позива архитекте, дизајнере, писце, уметнике, инжењере, илустраторе, студенте и креативце да приложе своје јединствене архитектонске бајке. Избор размере, локације и програма пројекта препуштен је самим учесницима. Успешни радови граде причу у облику текста, са 5 пратећих слика, на најспектакуларнији могући начин.

2015_FairyTales_book
Књига Fairy Tales – Volume II

Жири конкурса Fairy Tales 2016 састављен је од неких од најутицајнијих ауторитета у архитектури, дизајну, књижевности и пословању. Чланови жирија су: Hans Ulrich Obrist (the Serpentine Galleries, кодиректор), Elizabeth Diller (Diller Scofidio + Renfro, партнер-оснивач компаније), Allison Arieff (SPUR, уредник), Bradford Shellhammer (Bezar, оснивач и директор), Daniel Simon (концептуални дизајнер и дизајнер аутомобила), Dror Benshetrit (Dror, оснивач), Sylvia Lavin (UCLA, директор Критичких студија архитектуре ), Cristina Goberna (Fake Industries, Architectural Agonism, суоснивач), Aaron Betsky (Frank Lloyd Wright School of Architecture, декан), Alexander Walter (Bustler, главни и одговорни уредник), Robert McKee (Fulbright стипендиста и инструктор креативног писања), David Basulto (Archdaily, оснивач, главни и одговорни уредник), Becky Quintal (Archdaily, извршни уредник), Matthew Hoffman and Francesca Giuliani (Blank Space, суоснивачи).

2016_FairyTales_02
2015 Fairy Tales конкурс – 1. место: EMPTY – Zigeng Wang

Као додатак, Blank Space се удружио са најбољим архитектонским и дизајн публикацијама: Design Milk, Archinect, Bustler и Archdaily. Они ће представити победничке радове милионима љубитеља дизајна широм света, пружајући овим јединственим архитектонским бајкама признање које заслужују.

“Савремена архитектура тежи да представи линеарну, логичну причу уз сваки пројекат. У реалности, креативни процес је све пре него линеаран…“ кажу оснивачи компаније Blank Space, Matthew Hoffman и Francesca Giuliani. „Присутна је огромна воља унутар дизајнерске заједнице да се саопште приче које превазилазе једноставне описе и постају весници нових архитектонских могућности. Наш циљ је да их путем Fairy Tales конкурса изнесемо на видело.“

2016_FairyTales_01
2014 Fairy Tales конкурс – 1. место: Поглавље Тринаест – Kevin (Pang-Hsin) Wang и Nicholas O’Leary

Награде:
1. награда: $2500
2. награда: $1000
3. награда: $500
Жири ће доделити до 10 почасних признања, која ће бити представљена у публикацији Fairy Tales, Volume III

Рокови:
Регистрација учешћа ($55): 09. децембар 2015.
Касна регистрација учешћа ($75) до рока за предају радова: 16. јануар 2016.
Објава резултата конкурса: март 2016.

Регистрација учешћа и све информације о конкурсу: Fairy Tales 2016

Facebook: BlankSpaceProject