Ovde možete pogledati rezultate konkursa: (23.03.2016)
WINNERS ANNOUNCED: FAIRY TALES 2016

2016_FairyTales_main

Izvor: ArchDaily

Nakon rekordnog uspeha konkursa Fairy Tales 2015, sa preko 1200 učesnika iz 65 različitih zemalja, Blank Space je objavio treće po redu izdanje ovog konkursa.

„Kada smo objavili prvi Fairy Tales konkurs, nismo mogli ni da pretpostavimo na koje sve načine će ovaj neobičan format biti prihvaćen, međutim, nakon proučavanja više od 2000 priča postalo je očigledno da je aspekt ‘izmišljenog’ u bajkama moćno sredstvo za hvatanje u koštac sa vrlo realnim problemima“, kažu Matthew Hoffman i Francesca Giuliani. „Mnogobrojni radovi su se bavili temama koje nas okružuju: prednostima i opasnostima globalizacije, našom zavisnošću od tehnologije, neslaganjem između dizajnerskih snova arhitekata i stvarnosti profesije i našim uticajem na svet prirode.“

Konkurs Fairy Tales poziva arhitekte, dizajnere, pisce, umetnike, inženjere, ilustratore, studente i kreativce da prilože svoje jedinstvene arhitektonske bajke. Izbor razmere, lokacije i programa projekta prepušten je samim učesnicima. Uspešni radovi grade priču u obliku teksta, sa 5 pratećih slika, na najspektakularniji mogući način.

2015_FairyTales_book
Knjiga Fairy Tales – Volume II

Žiri konkursa Fairy Tales 2016 sastavljen je od nekih od najuticajnijih autoriteta u arhitekturi, dizajnu, književnosti i poslovanju. Članovi žirija su: Hans Ulrich Obrist (the Serpentine Galleries, kodirektor), Elizabeth Diller (Diller Scofidio + Renfro, partner-osnivač kompanije), Allison Arieff (SPUR, urednik), Bradford Shellhammer (Bezar, osnivač i direktor), Daniel Simon (konceptualni dizajner i dizajner automobila), Dror Benshetrit (Dror, osnivač), Sylvia Lavin (UCLA, direktor Kritičkih studija arhitekture ), Cristina Goberna (Fake Industries, Architectural Agonism, suosnivač), Aaron Betsky (Frank Lloyd Wright School of Architecture, dekan), Alexander Walter (Bustler, glavni i odgovorni urednik), Robert McKee (Fulbright stipendista i instruktor kreativnog pisanja), David Basulto (Archdaily, osnivač, glavni i odgovorni urednik), Becky Quintal (Archdaily, izvršni urednik), Matthew Hoffman and Francesca Giuliani (Blank Space, suosnivači).

2016_FairyTales_02
2015 Fairy Tales konkurs – 1. mesto: EMPTY – Zigeng Wang

Kao dodatak, Blank Space se udružio sa najboljim arhitektonskim i dizajn publikacijama: Design Milk, Archinect, Bustler i Archdaily. Oni će predstaviti pobedničke radove milionima ljubitelja dizajna širom sveta, pružajući ovim jedinstvenim arhitektonskim bajkama priznanje koje zaslužuju.

“Savremena arhitektura teži da predstavi linearnu, logičnu priču uz svaki projekat. U realnosti, kreativni proces je sve pre nego linearan…“ kažu osnivači kompanije Blank Space, Matthew Hoffman i Francesca Giuliani. „Prisutna je ogromna volja unutar dizajnerske zajednice da se saopšte priče koje prevazilaze jednostavne opise i postaju vesnici novih arhitektonskih mogućnosti. Naš cilj je da ih putem Fairy Tales konkursa iznesemo na videlo.“

2016_FairyTales_01
2014 Fairy Tales konkurs – 1. mesto: Poglavlje Trinaest – Kevin (Pang-Hsin) Wang i Nicholas O’Leary

Nagrade:
1. nagrada: $2500
2. nagrada: $1000
3. nagrada: $500
Žiri će dodeliti do 10 počasnih priznanja, koja će biti predstavljena u publikaciji Fairy Tales, Volume III

Rokovi:
Registracija učešća ($55): 09. decembar 2015.
Kasna registracija učešća ($75) do roka za predaju radova: 16. januar 2016.
Objava rezultata konkursa: mart 2016.

Registracija učešća i sve informacije o konkursu: Fairy Tales 2016

Facebook: BlankSpaceProject