Регионални рестаураторски кампови

Camps2014_Web_optim

Фондација Културно наслеђе без граница (Cultural Heritage without Borders – CHwB) ове године организује нови циклус од пет Регионалних рестаураторских кампова, који ће се одржати у земљама западног Балкана.

Регионални рестаураторски кампови пружају полазницима кампа искуство у тумачењу и управљању културним наслеђем уз предавања и практично искуство у рестаурацији и конзервацији, коришћењем традиционалних материјала и техника.

Фондација Културно наслеђе без граница је независна шведска невладина организација посвећена спасавању и очувању покретног и непокретног културног наслеђа, које је погођено конфликтом, немаром или људском и природном катастрофом.

Кампови

Студенти и млади професионалци могу се пријавити за следеће кампове:

Гјирокастра, Албанија: 26. април – 10. мај 2014.
Теме: Конзервација и очување објеката / управљање наслеђем / тумачење и интерпретација
Рок за пријаву: 1. април 2014.

Рогљево, Србија: 24. мај – 7. јун 2014.
Теме: Конзервација и очување објеката / наслеђе за даљи развој / тумачење и интерпретација
Рок за пријаву: 15. април 2014.

Јајце, БиХ: 12 – 26 . јул 2014.
Теме: Конзервација и очување објеката / планови и програми за одржавање / тумачење и интерпретација
Рок за пријаву: 15. април 2014.

Гјирокастра, Албанија: 13 – 27. септембар 2014.
Рок за пријаву: 25. јул 2014.

Митровица, Косово: 13 – 27. септембар 2014.
Теме: Конзервација и очување покретних објеката / тумачење и интерпретација
Рок за пријаву: 25. јул 2014.

Camps2014_Web6_optim

Услови и пријава

За студенте и младе професионалце из Србије, Албаније, Босне и Херцеговине, Бугарске, Хрватске, Грчке, Косова, Македоније, Црне Горе и Румуније CHwB ће сносити трошкове кампа: наставе, смештаја на терену са доручком, екскурзија и материјала за учешће у кампу (алати, папири, итд.). За полазнике кампа у Рогљеву CHwB ће покрити и трошкове исхране.

Формулар за пријаву и више информација о комповима можете наћи на следећем линку:

За додатне информације обратите се на следећи e-mail:
rrc@chwb.org