Предавање: Примена ГИС технологија у развоју информационог система Урбанистичког завода Београда

Предавање

Студентима МАС Интегрални урбанизам у оквиру предмета Kurs MASU M2.6. – Tehnike i alati 1 , чији је руководилац доц. мр Ксенија Лаловић, 5. априла 2013. године одржано је гостујуће предавање Ненада Радојичића, главног администратора информационог система Урбанистичког завода Београда и програмера Милоша Јањића под називом „Примена ГИС технологија у развоју информационог система Урбанистичког завода Београда“.

У оквиру предавања предстваљни су резултати вишегодишњег програма развоја информационе подршке планирању применом ГИС технологија у оквиру најреферентније планерске институције Србије, Урбанистичког завода Београда.

Студенти су упознати са бројним информационим сервисима које Урбанистички завод пружа професионалцима у области архитектуре и урбанизма, као и широј јавности.