PreSalona PRICE

Музеј примењене уметности Београд
Галерија Млади, 28.03-08.04.2023.

Архитектонски факултет Универзитета у Београду и ове године у сарадњи са Департманом за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука у Новом Саду, Грађевинско-архитектонским факултетом Универзитета у Нишу и Факултетом примењених уметности Универзитета уметности у Београду, учествује на манифестацији ,,Пре Салона”, коју организује и спроводи Салон музеја примењене уметности, у оквиру пратећег програма Салона архитектуре. Архитектонски факултет узима учешће на манифестацији кроз студентску радионицу и изложбу студентских радова која је отворена од 28.03 – 08.04.2023. године у галерији Млади.

Концепт наступа студената Универзитета у Београду – Архитектонског факултета се ослања на тему изборног предмета „Простори спектакла – до сцене са сцене” са друге године мастер и пете године интегрисаних академских студија архитектуре, приказујући резултате рада студената током школске године 2022/2023.

Ментори пројеката који се излаже:
мр. Бранко Павић, редовни професор и арх. Дејан Миљковић, редовни професор
Сава Кнежевић, асистент

Гостујућа предавачица: Ана Миљанић, позоришна редитељка, антрополшкиња, директорка Центра за културну деконтаминацију

На изложеном пројекту су учествовали следећи студенти:
Анђелић Кристина, Вишекруна Јелена, Вранић Вера, Вранић Милица, Војводић Василије, Вучић Милица, Дробњак Немања, Гребенаревић Јана, Гудељ Давид, Жиравац Ана, Јелић Алекса, Кулић Урош, Лукић Алекса, Нинковић Ивана, Петров Ана, Пецић Јелена, Радовић Душан, Рутовић Дарко, Стакић Јована, Станковић Анђелија, Спаић Софија, Тмушић Андријана, Тошић Јана, Фуртула Новак

Организатори наступа Универзитета у Београду – Архитектонског факултета:
др Маја Драгишић, доцент
арх. Снежана Златковић, асистент

Учесници главне радионице у оквиру манифестације ПреСалона 2023:
Милица Вранић, Софија Спаић, Ивана Нинковић и Сара Димитријевић

Манифестацију прати низ предавања и презентација који ће од 03.04 – 08.04.2023. године бити отворени за јавност.

PreSalona 2023 - izlozba AFUB

Аутор фотографије: Бранко Павић