PreSalona PRICE

Muzej primenjene umetnosti Beograd
Galerija Mladi, 28.03-08.04.2023.

Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu i ove godine u saradnji sa Departmanom za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, Građevinsko-arhitektonskim fakultetom Univerziteta u Nišu i Fakultetom primenjenih umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu, učestvuje na manifestaciji ,,Pre Salona”, koju organizuje i sprovodi Salon muzeja primenjene umetnosti, u okviru pratećeg programa Salona arhitekture. Arhitektonski fakultet uzima učešće na manifestaciji kroz studentsku radionicu i izložbu studentskih radova koja je otvorena od 28.03 – 08.04.2023. godine u galeriji Mladi.

Koncept nastupa studenata Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta se oslanja na temu izbornog predmeta „Prostori spektakla – do scene sa scene” sa druge godine master i pete godine integrisanih akademskih studija arhitekture, prikazujući rezultate rada studenata tokom školske godine 2022/2023.

Mentori projekata koji se izlaže:
mr. Branko Pavić, redovni profesor i arh. Dejan Miljković, redovni profesor
Sava Knežević, asistent

Gostujuća predavačica: Ana Miljanić, pozorišna rediteljka, antropolškinja, direktorka Centra za kulturnu dekontaminaciju

Na izloženom projektu su učestvovali sledeći studenti:
Anđelić Kristina, Višekruna Jelena, Vranić Vera, Vranić Milica, Vojvodić Vasilije, Vučić Milica, Drobnjak Nemanja, Grebenarević Jana, Gudelj David, Žiravac Ana, Jelić Aleksa, Kulić Uroš, Lukić Aleksa, Ninković Ivana, Petrov Ana, Pecić Jelena, Radović Dušan, Rutović Darko, Stakić Jovana, Stanković Anđelija, Spaić Sofija, Tmušić Andrijana, Tošić Jana, Furtula Novak

Organizatori nastupa Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta:
dr Maja Dragišić, docent
arh. Snežana Zlatković, asistent

Učesnici glavne radionice u okviru manifestacije PreSalona 2023:
Milica Vranić, Sofija Spaić, Ivana Ninković i Sara Dimitrijević

Manifestaciju prati niz predavanja i prezentacija koji će od 03.04 – 08.04.2023. godine biti otvoreni za javnost.

PreSalona 2023 - izlozba AFUB

Autor fotografije: Branko Pavić