Добродошли на веб изложбу стручно-уметничких остварења др Ксеније Пантовић.

Ksenija_Pantovic_POZIVNICA

Биографија аутора

др Kсенија Р. Пантовић, дипл. инж. арх., рођена је у Kраљеву 05.06.1983. године где је завршила основну школу, нижу музичку школу и Гимназију. Активно се бави педагошким, стручно-уметничким, као и научно-истраживачким радом.

1. Дипломирала на Универзитету у Београду – Архитектонском факултету са оценом 10 на дипломском раду, под менторством проф. Милана Вујовића, и просечном оценом у току студија 9,06 и тиме стекла звање дипломираног инжењера архитектуре.
  2. Докторирала на Универзитету у Београду – Архитектонском факултету

Тема:,,Улога принципа трансформације у развоју пројектантских модела у архитектонском пројектовању’’. Докторска дисертација из уже научне области Архитектонско и урбанистичко пројектовање одбрањена је на Архитектонском факултету у Београду, 2016. године. Дисертација је урађена под менторством в.проф. Ане Никезић.

Звање: доктор техничких наука из области Архитектура и урбанизам.

Остварени резултати

Ksenija_Pantović_OSTVARENI-REZULTATI

Ksenija_Pantovic_ilustracija_01

K House,  др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. aрх,  K House , Сењак, 2020., Реља Иванић

Ksenija_Pantovic_ilustracija_02

MASTER CENTAR,  др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Земун, 2016., Реља Иванић

Ksenija_Pantovic_ilustracija_03

NOVA ISKRA, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Стари град, 2019., Реља Иванић

Ksenija_Pantovic_ilustracija_04

WAY CUP, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Врачар, 2020., Милош Мартиновић

Ksenija_Pantovic_ilustracija_05

DARDANELI, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Стари град, 2019., Hiishii Photo

Ksenija_Pantovic_ilustracija_06

LOKAL 36, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Врачар, 2021., Јована Ракезић

Ksenija_Pantovic_ilustracija_07

VENIZELOSOVA, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. арх, Стари град, 2022.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_08

BELGRADE METRO, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. арх, Београд, 2022.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_09

FPU, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. арх, Стари град, 2022.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_10

Ksenija_Pantovic_ilustracija_11

Ksenija_Pantovic_ilustracija_12

Ksenija_Pantovic_ilustracija_13

LULA, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. арх, Палилула, 2022., Реља Иванић

Ksenija_Pantovic_ilustracija_14

TISA NEW BALKAN COUSINE, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. арх, Палилула, 2022.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_15

VRTIĆ OVČA, , др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. арх, Овча, 2016.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_16

Ksenija_Pantovic_ilustracija_17

Ksenija_Pantovic_ilustracija_18

Ksenija_Pantovic_ilustracija_19

MOON.ZE, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Земун, 2020.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_20

SLAVIJA, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Врачар, 2011.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_21

SLAVIJA, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Врачар, 2011.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_22

HIPODROM, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. арх, др Бојана Зековић,, дипл. инж. арх, Чукарица, 2019.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_23

NOVA ISKRA, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Стари град, 2019., Реља Иванић

Ksenija_Pantovic_ilustracija_24

BETON HALA WATERFRONT CENTAR, мр Милан Вујовић, дипл. инж. арх, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, др Ива Чукић, дипл. инж. aрх, Бранислав Ристовић, дипл. инж. aрх, Марко Раденковић, мастер. инж. aрх, Стари град, 2011.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_25

DEČIJI MUZEJ U LUISVILU, мр Милан Вујовић, дипл. инж. арх, Владимир Андрејевић, дипл. инж. арх, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Рената Ђурић, дипл. инж. aрх, Стефан Павић, дипл. инж. aрх, Луисвил, 2014.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_26

VIVA PLAY AND LEARN, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. арх, Нови Београд, 2022. Јована Ракезић

Ksenija_Pantovic_ilustracija_27

Ksenija_Pantovic_ilustracija_28

Ksenija_Pantovic_ilustracija_29

RHO, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Савски венац, 2022.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_30

LOŽIONICA, мр Милан Вујовић, дипл. инж. арх, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,

Ksenija_Pantovic_ilustracija_31

Ksenija_Pantovic_ilustracija_32

RHO, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Савски венац, 2022.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_33

STESA, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх,
Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, Врачар, Савски венац, 2021.
Ksenija_Pantovic_ilustracija_34
CENTAR ZA PROMOCIJU NAUKE, др Kсенија Пантовић, дипл. инж. арх, Јасна Kавран, дипл. инж. aрх, др Ива Чукић, дипл. инж. aрх, Бранислав Ристовић, дипл. инж. aрх, др Милица Јовановић Поповић, дипл. инж. aрх, Нови Београд, 2010.

Ksenija_Pantovic_ilustracija_35

Ksenija_Pantovic_ilustracija_36