CliCCHE – Климатске промене, градови, заједнице и једнакост у здрављу / радионица за обуку наставника

CliCCHE – Climate Change, Cities, Communities and Equity in Health

Датум: 16-17.06.2022
Aдреса: Универзитет у Београду, Архитектонски факултет / Бул. Краља Александра 73/II, Београд
Mесто: Амфитеатар
Jeзик: Енглески

Радионица за обуку наставника одржаће се на Архитектонском факултету Универзитета у Београду 16. и 17. јуна 2022. године. Радионица је обука у оквиру ЕРАСМУС+ програма (КА220-ХЕД – Партнерства за сарадњу у високом образовању – Позив 2021), двогодишњи међународни пројекат CliCCHE – Климатске промене, градови, заједнице и једнакост у здрављу (бр. 2021-1-ИТ02-КА220-ХЕД-000032223). Овај пројекат је резултат заједничких напора партнерских институција: Универзитета у Камерину, Камерино, Марке, Италија (корисник – www.unicam.it), Национални истраживачки савет, Рим, Италија (сукорисник – www.cnr.it), Кипарски институт, Лефкозија, Кипар, (сукорисник – www.cyi.ac.cy) Институт Универзитета у Лисабону, Лисабон, Португал (сукорисник – www.iscte.pt), Универзитет у Београду, Београд , Србија (сукорисник и институција домаћин радионице – www.bg.ac.rs/en/) и придружени партнерски градови: Ваљево, Никозија, Лисабон и Сан Бенедето дел Тронто.

О пројекту CliCCHE

CliCCHE има за циљ развој и тестирање најновијих искустава неформалног учења/наставе који имају за циљ да стимулишу мотивацију ученика, побољшају њихово ангажовање и појачају њихов допринос стварању партиципативног окружења. Интерактивни модалитети визуелизације података (виртуелна, мешовита и проширена стварност), истраживања јавне уметности и урбаних симулација биће коришћени за стварање нових могућности за учење и омогућавање ученицима и грађанима да стекну преносиве вештине као што је комплексно и мултидисциплинарно размишљање које долази из везе између урбанистичког планирања, здравља људи, заштите животне средине, утицаја климатских промена и познавања партиципативних процеса. У том циљу, CliCCHE образовна методологија и алати ће се развијати непрeкидно уз допринос и учешће репрезентативних група грађана, стручњака и јавне управе.

Више о CliCCHE пројекту:

АГЕНДА РАДИОНИЦЕ