POZIVNICA (1)

Галерија Звоно ће 25. фебруара угостити експериментални студентски пројекат OXYGEN – модуларни просторни склоп који може бити назван преградом, амбијентом за одмор или просторном инсталацијом.

OXYGEN испитује могућности повезивања са природом у унутрашњем простору, кроз грађење амбијента артифицијелним елементима.

Трансформабилност и лакоћа управљања модулима склопа подстичу корисника да се, покрећући тело, физички ангажује у изградњи сопственог окружења.

Аутори пројекта су студенти Мастер Студијског програма Унутрашња архитектура који су пројекат радили у оквиру предмета Стратегије дизајна: Милица Грбић, Сенка Радовић, Миљана Доброта, Ида Милачић и Ана Јовановић.

Ментори: др Милена Кордић, Дејан Тодоровић

Истраживање је спроведено у оквиру научног пројекта ТР 36034: Истраживање и систематизација стамбене изградње у Србији у контексту глобализације и европских интеграција у циљу унапређења квалитета и стандарда становања, и део је COST пројекта CA16226: Indoor living space improvement: Smart Habitat for the Elderly (истраживачки тим: Владан Ђокић, Ана Никезић, Јелена Ристић Трајковић, Милена Кордић).