Студенти Архитектонског факултета на студијском путовању обишли град Смедерево на предмету “Урбани менаџмент”

05 Poseta Smederevske Tvrdjave

У оквиру реализације наставе на Архитектонском факултету у Београду истражујући релације између урбаног менаџмента и брендирања града Смедерева на предмету “Урбани менаџмент” на мастер студијама Aрхитектуре, Интегралног урбанизма и Интегрисаних студија архитектуре, 23 студената је боравило 19. Новембра у Смедереву. Стручни обилазак организован је од стране в.проф. др Уроша Радосављевића и ас. Александре Ђорђевић. Студенти су обишли индустријски комплекс старе Железаре, Музеј у Смедереву и Смедеревску тврђаву где су од директора предузећа, односно кустоса Музеја имали прилику да сазнају више како о историји тако и о будућим плановима развоја и потенцијала за брендирање.

Градски урбаниста Владислава Живановић Ристовић, примила је испред Градске управе Смедерева  студенте и наставнике у великој сали Скупштине општине Смедерево. Састанку су присуствовали и представници одељења за локални економски развој и одељења за урбанизам.

01_Obilazak Stare Železare 02_Obilazak Stare Železare 03_Obilazak Muzeja u Smederevu