Промоција књиге – НЕГОТИНСКЕ ПИВНИЦЕ: ПАРТИЦИПАТИВНИ УРБАНИ ДИЗАЈН

djukanovic 2

У петак, 27. септембра, у 18.00h у Италијанском институту за културу у Београду одржава се промоција књиге под називом „Неготинске пивнице“ у издању Италијанског института за културу коју су приредили др Зоран Ђукановић и проф. Арналдо Бибо Чекини.

Књига представља финални резултат активности које су отпочете 2011. године у оквиру сарадње између Општине Неготин, Архитектонског факултета Универзитета у Београду и програма Public art & Public Space, заједно са другим академским, јавним и приватним институцијама као и стручњацима из Италије, Србије и из других земаља.

Пројекат, на коме је учествовало више од 100 студената, има за циљ ревитализацију и реконструкцију пивница Неготинске крајине и представља важан корак у побољшању комуникације и сарадње између јавног и приватног сектора.