djukanovic 2

U petak, 27. septembra, u 18.00h u Italijanskom institutu za kulturu u Beogradu održava se promocija knjige pod nazivom „Negotinske pivnice“ u izdanju Italijanskog instituta za kulturu koju su priredili dr Zoran Đukanović i prof. Arnaldo Bibo Čekini.

Knjiga predstavlja finalni rezultat aktivnosti koje su otpočete 2011. godine u okviru saradnje između Opštine Negotin, Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i programa Public art & Public Space, zajedno sa drugim akademskim, javnim i privatnim institucijama kao i stručnjacima iz Italije, Srbije i iz drugih zemalja.

Projekat, na kome je učestvovalo više od 100 studenata, ima za cilj revitalizaciju i rekonstrukciju pivnica Negotinske krajine i predstavlja važan korak u poboljšanju komunikacije i saradnje između javnog i privatnog sektora.