FutureArchitecturePlatform_Logo

Искористите прилику да проговорите – будети виђени и да се ваш глас чује – постаните део Европског архитектонског програма 2019 и проверите како вам Future Architecture може помоћи да унапредите своју праксу!

Представите свој нови рад на најзначајнијим архитектонским догађањима и активностима која чине језгро Европског програма архитектуре 2019 (European Architecture Program 2019).

Future Architecture платформа је више од такмичења. Future Architecture платформа мења саме темеље архитектуре у Европи и шире. Истраживање граница. Рушење зидова. Изградња нових система. Формирање нових коалиција. Окупљање талентованих концептуалних мислилаца и практичара са могућношћу да гласно говоре – да буду виђени и да се чују.

Нека вам Future Architecture платформа помогне да побољшате и наоштрите своју праксу. Почните да размењујете ваше идеје и пројекте са истакнутим институцијама – музејима, галеријама, издавачким кућама, бијеналима и фестивалима – како би пронашли пут ка правом међународном признању.

Future Architecture и Creative Europe позивају мулти-дисциплинарне професионалце (који тек ступају на сцену) из целог света, да се пријаве са трансформативним пројектима који се тичу наше животне средине. Пошаљите нам своје завршене пројекте, теоријске или идејне предлоге за просторне, друштвене или културне иновације и придружите се нашој дискусији о будућности архитектуре.

Поздрављамо пројекте који се односе на:

• системске промене,
  • практични проблеми,
  • нова подручја рада изван постојећих оквира.

Постаните део Европског програма архитектуре 2019 и погледајте како вам Future Architecture платформа може помоћи да развијете своју праксу. Одабрани кандидати биће позвани да учествују у једној или више активности.

Future Architecture су:

Oslo Architecture TriennaleMAXXI – Museo nazionale delle arti del XXI secoloRoyal Academy of ArtsS AM Schweizerisches Architekturmuseum, DAI-SAI, HDAUniversiteti PolisTrienal de Arquitectura de LisboaCopenhagen Architecture FestivalForecastBureau NBeogradska internacionalna nedelja arhitektureKosovo Architecture FestivalStrelka Institute for Media, Architecture and DesignVI PERFundació Mies van der Rohe & YTAA – Young Talent Architecture AwardFundação Calouste GulbenkianDPR-barcelonaDesign BiotopEesti ArhitektuurimuuseumMuseum of Architecture, WrocławСANactions и координатор MAO Slovenia.

Важни датуми:
Објављивање позива за идеје: 15. новембар 2018.
Рок за подношење пријава: 07. јануар 2019.
Matchmaking Конференција: 13.-16. фебруар 2019.
Европски архитектонски програм: 17. фебруар – 31. октобар 2019.

Више информација на: http://futurearchitectureplatform.org/open-call/