Међународна конференција: Урбано планирање – ICUP2018, Ниш (14-17.11.2018)

2018_ICUP_Nis

Позивамо Вас да учествујете на другој Међународној научној конференцији о Урбанистичком планирању – ICUP2018, која ће се одржати од 14-17. новембра 2018. у Нишу. Конференцију организују Грађевинско-архитектонски факултет Универзитета у Нишу, Кластер урбаног планирања и Завод за заштиту природе Србије. Циљ конференције је да окупи стручњаке, истраживаче и студенте из свих области урбаног планирања.

Теме конференције:
Главне, али не и једине теме конференције ICUP2018 су:
• Увођење природе у урбана подручја
• Планерске и пројектантске стратегије за изградњу у складу са природом
• Закони и прописи за планирање, пројектовање и изградњу у природном окружењу
• Очување зеленила у процесима урбане денсификације и компактног развоја
• Потенцијал озелењавања у урбаној регенерацији
• Климатске промене и резилијентност урбаних и руралних подручја

Званични језик конференције је енглески. Сви пристигли радови проћи ће кроз процес двоструке анонимне рецензије. Оригинални научни радови препоручени од стране рецензената и прихваћени од стране Научног одбора биће публиковани у Зборнику радова са јединственим ISBN бројем. Овогодишњи предавачи по позиву су dr Margaretha Breil (Италија), dr Marcus Collier (Ирска) и dr Ali A. Alraouf (Катар).

Важни датуми
Рок за слање апстраката: 05. септембар 2018.
• Обавештење о прихватању апстраката: 10. септембар 2018.
• Рок за слање радова: 01. октобар 2018.
• Рок за слање коментара рецензената: 14. октобар 2018.

Додатне информације су доступне на званичном сајту конференције: http://upcluster.org/icup-2018.html

Повезан текст:
Међународна конференција: Урбано планирање – ICUP2016

2016_ICUP_Nis_01
2016_ICUP_Nis_02

Kонференција “Урбано планирање – ICUP2016″, Ниш, 2016. | фото © Urban Planning Cluster