2018_ICUP_Nis

Pozivamo Vas da učestvujete na drugoj Međunarodnoj naučnoj konferenciji o Urbanističkom planiranju – ICUP2018, koja će se održati od 14-17. novembra 2018. u Nišu. Konferenciju organizuju Građevinsko-arhitektonski fakultet Univerziteta u Nišu, Klaster urbanog planiranja i Zavod za zaštitu prirode Srbije. Cilj konferencije je da okupi stručnjake, istraživače i studente iz svih oblasti urbanog planiranja.

Teme konferencije:
Glavne, ali ne i jedine teme konferencije ICUP2018 su:
• Uvođenje prirode u urbana područja
• Planerske i projektantske strategije za izgradnju u skladu sa prirodom
• Zakoni i propisi za planiranje, projektovanje i izgradnju u prirodnom okruženju
• Očuvanje zelenila u procesima urbane densifikacije i kompaktnog razvoja
• Potencijal ozelenjavanja u urbanoj regeneraciji
• Klimatske promene i rezilijentnost urbanih i ruralnih područja

Zvanični jezik konferencije je engleski. Svi pristigli radovi proći će kroz proces dvostruke anonimne recenzije. Originalni naučni radovi preporučeni od strane recenzenata i prihvaćeni od strane Naučnog odbora biće publikovani u Zborniku radova sa jedinstvenim ISBN brojem. Ovogodišnji predavači po pozivu su dr Margaretha Breil (Italija), dr Marcus Collier (Irska) i dr Ali A. Alraouf (Katar).

Važni datumi
Rok za slanje apstrakata: 05. septembar 2018.
• Obaveštenje o prihvatanju apstrakata: 10. septembar 2018.
• Rok za slanje radova: 01. oktobar 2018.
• Rok za slanje komentara recenzenata: 14. oktobar 2018.

Dodatne informacije su dostupne na zvaničnom sajtu konferencije: http://upcluster.org/icup-2018.html

Povezan tekst:
Međunarodna konferencija: Urbano planiranje – ICUP2016

2016_ICUP_Nis_01
2016_ICUP_Nis_02

Konferencija “Urbano planiranje – ICUP2016″, Niš, 2016. | foto © Urban Planning Cluster