2017_Affordable-Housing-Forum_logo

Симпозијум под називом „Форум приступачног становања“ у организацији Kielce University of Technology и ETH Wohnforum-ETH CASE, одржава se од 29 – 30. јуна 2017 у павиљону SARP – Удружења пољских архитеката, у Варшави.

Симпозијум настоји да идентификује и дискутујe решења за подршку становања у нашим градовима. Циљ је покретање расправе о томе како најбоље пружиti адекватно и приступачно становање свим грађанима земаља Централне и Источне Европе.

Нудећи нове и иновативне идеје као продукт истраживања и дизајна приступачног становања, и диференцијацијом различитих локалних фактора и услова становања, закупа земљишта и животног стандарда, сесије тематских радова ће пружити прилику да се представе, дискутују и деле искуства о адекватном и приступачном становању данас.

Симпозијум „Форум приступачног становања“ представља значајну и иновативну платформу који омогућава стварање синергије међу практичарима, архитектама, урбанистима и истраживачима, нудећи форум за удруживање знања.

Повезани текстови:
Изложба академске сарадње: “Београдска школа архитектуре – визије за Шћећин и Познањ”
Гостовање у Гдањску: проф. др Ева Ваништа Лазаревић
Mies van der Rohe Award 2015: Barozzi/Veiga – Дворана Филхармоније, Шћећин

Позив за апстракте са продуженим роком (до 08. маја 2017. године) за сесије тематских радова:
Symposium Affordable Housing Forum-Warsaw

Контакт: ahf@arch.ethz.ch