Конкурс за учешће на 37. Салону архитектуре 2015. (ПРОДУЖЕН РОК ПРИЈАВЕ)

Nagrade-36-salona-arhitekture

Рок за подношење пријава за учешће на 37. Салону архитектуре продужен је до 22. фебруара 2015. године.

Музеј примењене уметности из Београда позива све заинтересоване ствараоце у области архитектуре да узму учешће на 37. Салону архитектуре који ће се одржати од 26. марта до 30. априла 2015. године у галерији Музеја примењене уметности. Конкурс ће трајати од 09. до 19. фебруара 2015. године. Сви пријављени радови предмет су селекције жирија, а резултати селекције биће познати ауторима до 28. фебруара 2015 године.

Свечано отварање Салона, проглашење и уручење награда предвиђено је за четвртак, 26. март 2015. у 19.00 часова. Салон ће бити отворен до 30. априла 2015. године.

Жири ће доделити GRAND PRIX Салона као и награде по тематским областима (категоријама).

Савет Салона архитектуре:
Александру Вуја, председник, Александар Бобић, Маша Братуша, Дејан Милетић, и Љиљана Милетић Абрамовић

Жири Салона архитектуре:
Боштјан Бугарич, Маја Ћирић, Милан Ђурић, Дејан Милановић и Игор Рајковић

Жири 37. Салона архитектуре истовремено је и Селекциони жири.

Пропозиције о учешћу на 37. Салону архитектуре:
Право излагања и учествовања у такмичењу за награде Салона имају сва физичка и правна лица која професионално делују у области архитектуре, као и студенти, без обзира на њихову територијалну припадност и њихове личне особине.
Учесник на Салону не може бити лице које је непосредно ангажовано на реализацији Салона, односно лице које је члан Савета Салона као ни лице које је члан Жирија. Учесник Салона не може бити лице које је у сродству или непосредно сарађује са чланом Жирија у периоду од тренутка јавног позива за Салон до затварања Салона.

У конкуренцији за награде на Салону архитектуре радове могу излагати професионалци и то у следећим категоријама:
1. Архитектура
2. Урбанизам
3. Ентеријер
4. Експеримент и истраживање
5. Публикације
6. Архитектонска критика
7. Архитектонска фотографија

Радови реализовани ван територије Републике Србије биће селектовани и вредновани у категорији – Гост Салона.

Ван конкуренције за награде на Салону архитектуре радове могу излагати професионалци и студенти и то у категорији:
8. Конкурсни пројекти
9. Студентски радови

Студенти који наступају са радовима реализованим у оквиру наставних активности морају имати препоруку ментора, односно руководиоца наставног предмета у оквиру кога су израђени радови.

На Салону, по правилу, могу бити изложени радови наведених категорија који су настали или су реализовани у периоду од 2 (две) године које претходе Салону, под условом да нису излагани у истој категорији на претходним Салонима архитектуре.

Каталог ће бити на српском и енглеском језику.

01 GRAND PRIX 2014_01
GRAND PRIX 36. Салона архитектуре: Милан Ђурић, Александру Вуја и Милка Гњато ❘ Комбинована дечја установа “Тесла-наука за живот” у блоку 67 на Новом Београду.

Котизација за учешће на Салону износи 7000 РСД и обезбеђује штампање и излагање једног рада и два примерка каталога. Од ове године МПУ ће преузети у целости штампање радова за излагање. Трошкови штампе су укључени у износ котизације.

Учесници који излажу у категорији публикације и архитектонска критика уместо котизације остављају Музеју два примерка своје публикације (књига, часопис, текст). Студенти су ослобођени котизације.

Уплата котизације врши се на жиро рачун Музеја 840 – 503668 – 93 позив на број  97 410310, ПИБ је 100059779 до 6. марта 2015.

Пријава радова вршиће се електронским путем преко web портала Салона:
www.salonarhitekture.rs

Важни датуми:
• Рок за доставу пријаве радова до 19. фебруара 2015.
• Резултати селекције биће познати ауторима до 28. фебруара 2015.
• Рок за доставу материјала за каталог до 6. марта 2015.
• Рок за доставу материјала за пано до 11. марта 2015.
• Свечано отварање Салона, проглашење и уручење награда 26. март 2015. у 19.00h

Сви пријављени радови предмет су селекције Жирија. Број пријављених радова је неограничен.

Добитници награда 36. Салона Архитектуре

Контакт: