• Конкурс: Wheelwright Prize – Харвардова стипендијa за истраживачко путовање

By Архитектонски факултет on 16/12/2014
    Harvard Graduate School of Design је недавно, по трећи пут, објавила отворени интернационални конкурс Wheelwright Prize, за стипендију за младе архитекте на почетку каријере, намењену путовањима у вредности од 100 000 долара. Иако је ова стипендија до сада била доступна само бившим студентима школе Harvard Graduate School of Design, овог пута конкурс, који је у току, је отворен за све архитекте у свету који су своју диплому стекли у последњих 15 година (после 2000. године). За пријаву је потребно приложити портфолио, предлог истраживања, и план путовања које је изван земље боравка.
  • Студентски радови на предмету Будућност града: у позоришној представи Догвил

By Архитектонски факултет_Уредник on 16/12/2014
    Радови мастер студената Архитектонског факултета у Београду на предмету: МАСА-11040 Изборни предмет 1 - УРБАНИЗАМ: Будућност града проф. др Миодрага Ралевића, асис. др Татјане Мрђеновић, сар. Милене Ивановић, одабрани за учешће у представи Догвил.
  • Промоција публикације: ДРВЕНЕ КОНСТРУКЦИЈЕ У МОЈОЈ АРХИТЕКТОНСКОЈ ПРАКСИ

By Архитектонски факултет on 16/12/2014
    Са задовољством Вас позивамо на промоцију аутомонографије ДРВЕНЕ КОНСТРУКЦИЈЕ У МОЈОЈ АРХИТЕКТОНСКОЈ ПРАКСИ проф. др арх. Војислава Кујунџића, у понедељак, 23. децембра 2014. године у 18.00 часова у свечаној сали Архитектонског факултета. Посетиоцима ће аутора и његово дело представити професори са Архитектонског и Грађевинског факултета у Београду поводом јубиларне педесете годишњице ауторове одрбране дипломског заадатка и стицања стручног звања дипломирани инжењер архитектуре.
  • ОАСА-11050 и ИАСА-11050 – Материјали и физика зграда: други колоквијум

By Архитектонски факултет on 16/12/2014
    Други колоквијум из предмета Материјали и физика зграде одржаће се у недељу, 21. децембра 2014. године у амфитеатру факултета према следећем распореду: ПРВА ГРУПА са почетком у 11.00 - студенти чија презимена почињу словима од А до Ј, ДРУГА ГРУПА са почетком у 11.30 - студенти чија презимена почињу словима од К до О, ТРЕЋА ГРУПА са почетком у 12.00 - студенти чија презимена почињу словима од П до Ш, ЧЕТВРТА ГРУПА са почетком у 12.30 - студенти/поновци прве године који полажу разлику из дела Архитектонске физике...