Izlozba_Univerz_bibl_1_o

Изложба

Позивамо Вас на отварање изложбе

Материјали у бројевима – линије летења

у суботу, 31. маја 2014. године, у 19 часова, Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“, Београд. Аутори изложбе су Драгана Ћирић, Милан Катић и Растко Мазић, а куратор је проф. др Драгана Васиљевић Томић. Изложба ће трајати од 31. маја до 15. јуна 2014.

Извод из рецензије:
„Ради се о просторној инсталацији која је чак видљива и у категорији проширеног медија архитектонског цртежа, а њена основна одлика је да се тиме испитује капацитет изабране архитектонске ситуације у којој је пројектовани бескрај дигиталног света ентеријерски кодиран. Овакво растезање размере унутар архитектонског пројектовања дозвољава променљивост перцепције и индивидуалност тумачења. Изазване разлике преносе се у несумљиви просторни оквир инсталације, а питање лепоте одвоја из свере помешаности утицаја задатог и просторног и програмског контекста. Структуралност инсталације прераста у кључ за структуирање и простора у којем је пројектована, или за које је пројектована, а ослобођеност граница актуелизује се у помешаности облика и његових по њој палих сенки. Тиме реална материјалност бива искључена из првог плана анализе, док се отварањем перцепције по дубини простора отвара и могућност за синтезу његове реалне дисперзије.”

Omnia in numero et mensura
др Владимир Миленковић, доцент
Универзитет у Београду – Архитектонски факултет