iaeste_image_optim

Национални комитет IAESTE Србија (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) објављује КОНКУРС за слање студената техничких факултета, шумарства, пољопривреде и ПМФ-а Универзитета у Београду на СТРУЧНУ ПРАКСУ У ИНОСТРАНСТВУ током летњих месеци 2014. године, а у трајању од најмање шест недеља.

Кандидати треба да испуњавају следеће услове:
– да су РЕДОВНИ СТУДЕНТИ који током свог школовања нису губили годину;
– да им је просечна оцена од почетка студија већа од 7,50;
– да владају једним од следећих страних језика: енглеским, француским, немачким, италијанским или шпанским;
– да нису старији од 28 година.

Право да конкуришу за праксу и усавршавање имају студенти I године Мастер академских студија Архитектонског факултета.

Неопходно је попунити on-line пријаву, а затим предати уверење о положеним испитима и поднети индекс на увид у просторијама IAESTE-а сваког радног дана од 11 до 15 часова.
НАПОМЕНА: За студенте који имају могућност да преко Студентских сервиса својих факултета обезбеде списак положених испита са оценама неће бити потребно да, приликом верификације пријаве у канцеларији IAESTE-а, достављају уверења о положеним испитима.

Конкурс траје до 20.12.2013. године (до 15:00 часова).

Кандидати ће крајем децембра 2013. године полагати испит из енглеског језика, у просторијама IAESTE (Карнегијева 4, I спрат). Детаљније информације (термини и распоред полагања), ће бити објављени на: www.iaeste.ac.rs. Испити из осталих горе наведених језика ће бити полагани према потреби, накнадно.

Средства за плаћање путних трошкова студенти ће обезбедити сами, или уз евентуалну помоћ својих стипендитора или спонзора.

По завршетку конкурса факултети ће, на основу просечне оцене, утврдити ранг листе и доставити их Пододбору IAESTE Београд до 14.02.2014. године.

Више детаља и услови конкурса

ТЕКСТ КОНКУРСА