Додела награда за студентски конкурс и гостујуће предавање у организацији Аустријског културног форума и Архитектонског факултета у Београду

Поводом одржаног јавног анкетног студентског конкурса под називом “Култура будућности” од стране Аустријског културног форума и Универзитета у Београду, Архитектонског факултета у сали 200 Архитектонског факултета, 22. маја 2024. године одржала се свечана додела плакета награђеним радовима.
Жири у саставу професор мр Бранко Павић, професор арх Дејан Миљковић, професорка др Ана Никезић, арх Александра Шевић и Карин Траунмиллер, доделио је прву награду ауторском тиму који чине студенти Архитектонског факултета, Софија Спаић, Весна Јанковић и Јована Стакић, за конкурсни рад под називом “Chainmail”. Похваљени су радови ауторског тима Јоване Петљански и Исидоре Поповић под називом “Edelweiss” и ауторског тима Јане Гребенаровић и Кристине Медић, под називом “Људски отисак”.
Церемонији су присуствовали награђени студенти, представници Архитектонског факултета, као и представници Аустријског културног форума и чланови жирија.
Након доделе награда одржано је гостујуће предавање и студентска радионица професорке Лауре П. Спинадели, под називом “Аутхоринг парадоxес: цо-цреатинг а ресилиент футуре”, на којој су учествовали студенти основних, интегрисаних, мастер и докторских академских студија архитектуре.

thumbnail (2)-2

thumbnail (1)-2