Крај летње школе архитектуре за студенте француске школе ЕСТП

GF visit

Посета лабораторији Грађевинског факултета Универзитета у Београду 06.07.2023.

Пет недеља прве летње школе за студенте француске школе ЕСТП пролетела је! Након интензивне прве недеље пуне занимљивих предавања, највећи део времена током наредних недеља студенти су посветили радионицама, на којима су уз помоћ наставника и сарадника обликовали своје предлоге и решења за унапређење блока 44 кроз различите програмске области и нивое интервенција. Такође, посетили смо градилиште реконструкције Сава Центра, захваљујући компанијиHYPER FAÇADE, чији је оснивач и CEO, архитекта Ненад Симић, претходно одржао инспиративно предавање на Архитектонском факултету. Такође, спустили смо се до подрума зграде техничког факултета и обишли лабораторију за конструкције Грађевинског факултета, где су студенти могли да виде како се испитују вибрације LCT панела. Последња недеља летње школе била је обележена врућинама и припремом плаката и макета за финалну изложбу и прославу 14.07! Ово је за све нас било невероватно искуство, а надамо се да смо успоставили редовно годишње дешавање на Архитектонском факултету Универзитета у Београду!

MM lecture

Предавање доцента др. Марка Маринковића са Грађевинског факултета Универзитета у Београду, о сеизмичкој заштити објеката 28.06.2023.

NS lecture

Предавање Ненада Симића, архитекте, оснивача компаније HYPER FAÇADE, 05.07.2023.

SC visit

Посета градилишту реконструкције Сава Центра: инжејнер Слободан Милошевић, технички директор компаније HYPER FAÇADE објашњава детаље пројекта реконструкције фасада, 05.07.2023.

arh constr workshop

Радионица Архитектура/Технологија грађења – Преобликовање отвореног блока: трансформација постојећих конструкција, ванр. проф. др Наташа Ћуковић Игњатовић, асистент мр Тијана Жишић

landscape workshop

Радионица LANDSCAPE: Re-shaping the open block: landscape transformation, в. проф. др Јелена Живковић, асистент са докторатом Предраг Јовановић

urbanism workshop

Радионица URBANISM: Re-shaping the open block: urban design, в. проф. др Ксенија Лаловић, асистент Јована Бугарски, м.арх.

group photo aula

групна фотографија учесника летње школе у аули зграде техничких факултета

group photo exibition

групна фотографија учесника летње школе на финалној изложби радова насталих у оквиру радионица летње школе, на Универзитету у Београду – Архитектонском факултету, у Сали 254, 14.07.2023.

closing exibition

Поздравни говор директора Француског института, Станисласа Пјереа, на финалној изложби радова насталих у оквиру радионица летње школе, на Универзитету у Београду – Архитектонском факултету, у Сали 254, 14.07.2023.