Pre Salona - pozivnica-srpski

Музеј примењене уметности Београд

Галерија Млади, 30.03 – 09.04.2022.

Архитектонски факултет Универзитета у Београду и ове године у сарадњи са Департманом за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука у Новом Саду, Грађевинско-архитектонским факултетом Универзитета у Нишу и Факултетом примењених уметности Универзитета уметности у Београду, учествује на манифестацији ,,Пре Салона”, коју организује и спроводи Салон музеја примењене уметности, у оквиру пратећег програма Салона архитектуре.

Архитектонски факултет узима учешће на манифестацији кроз студентску радионицу и изложбу студентских радова под називом ,,Имагинарне сцене” која је отворена од 30.03 – 09.04.2022. године у галерији Млади. Концепт изложбе студената Архитектонског факултета у Београду се ослања на теме два изборна предмета „Модел у архитектури”  и „Потези архитекте“ са прве/друге године мастер и четврте/пете године интегрисаних академских студија архитектуре, а приказује различите истраживачке поступке којима се преиспитују улоге цртежа и физичког модела у пројектантском процесу.

Ментори пројеката који се излажу:

Модел у архитектури

мр Зоран Абадић, ванредни професор

др Јелена Богосављевић, асистент са докторатом

Потези архитекте

арх. Игор Рајковић, ванредни професор

др Ана Зорић, асистент са докторатом

На изложби, своје радове су изложили следећи студенти:

Модел у архитектури:  Александар Марсенић, Андреа Алексић, Далибор Кнежевић, Ђорђе Булајић, Александра Стијовић, Анђела Лазаревић, Јована Јанковић, Михаило Коцић, Сандра Ојданић, Милица Божовић, Марија Матијевић, Маша Богуновић, Марко Гавриловић, Лазар Симић

Потези архитекте: Анђела Грба, Тара Микић, Ирена Павловић, Анастасја Спалевић, Катарина Вучић, Исидора Торопов, Маја Кнежевић, Александар Деспотовић, Ада Пакљанац, Софија Михајловић, Милица Симић, Николина Лалић, Анђела Ивковић, Лука Минић, Ненад Ђорђевић, Андреја Милановић

Студенти који учествују у главној радионици:

Јована Ђуровски, Матеа Прокић, Анастасја Спалевић, Исидора Торопов