Pre Salona - pozivnica-srpski

Muzej primenjene umetnosti Beograd

Galerija Mladi, 30.03 – 09.04.2022.

Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu i ove godine u saradnji sa Departmanom za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, Građevinsko-arhitektonskim fakultetom Univerziteta u Nišu i Fakultetom primenjenih umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu, učestvuje na manifestaciji ,,Pre Salona”, koju organizuje i sprovodi Salon muzeja primenjene umetnosti, u okviru pratećeg programa Salona arhitekture.

Arhitektonski fakultet uzima učešće na manifestaciji kroz studentsku radionicu i izložbu studentskih radova pod nazivom ,,Imaginarne scene” koja je otvorena od 30.03 – 09.04.2022. godine u galeriji Mladi. Koncept izložbe studenata Arhitektonskog fakulteta u Beogradu se oslanja na teme dva izborna predmeta „Model u arhitekturi”  i „Potezi arhitekte“ sa prve/druge godine master i četvrte/pete godine integrisanih akademskih studija arhitekture, a prikazuje različite istraživačke postupke kojima se preispituju uloge crteža i fizičkog modela u projektantskom procesu.

Mentori projekata koji se izlažu:

Model u arhitekturi

mr Zoran Abadić, vanredni profesor

dr Jelena Bogosavljević, asistent sa doktoratom

Potezi arhitekte

arh. Igor Rajković, vanredni profesor

dr Ana Zorić, asistent sa doktoratom

Na izložbi, svoje radove su izložili sledeći studenti:

Model u arhitekturi:  Aleksandar Marsenić, Andrea Aleksić, Dalibor Knežević, Đorđe Bulajić, Aleksandra Stijović, Anđela Lazarević, Jovana Janković, Mihailo Kocić, Sandra Ojdanić, Milica Božović, Marija Matijević, Maša Bogunović, Marko Gavrilović, Lazar Simić

Potezi arhitekte: Anđela Grba, Tara Mikić, Irena Pavlović, Anastasja Spalević, Katarina Vučić, Isidora Toropov, Maja Knežević, Aleksandar Despotović, Ada Pakljanac, Sofija Mihajlović, Milica Simić, Nikolina Lalić, Anđela Ivković, Luka Minić, Nenad Đorđević, Andreja Milanović

Studenti koji učestvuju u glavnoj radionici:

Jovana Đurovski, Matea Prokić, Anastasja Spalević, Isidora Toropov