arh

аутор фотографије Аница Драгутиновић

Re-use_of_modernist_buildings

Архитектонски факултет у сарадњи са TH OWL: Detmold School of Architecture and Interior Architecture (Немачка) i TU Delft (Холандија) уз подршку  Erasmus+ организује радионицу:

„Reuse of Common Spaces of New Belgrade Blocks: Co-designing the Urban Commons“
15. септембар – 02. октобар 2020. године

Резултати студената постигнути у оквиру радионице ће бити представљени на DETMOLD CONFERENCE WEEKS 2020: The Human Habitat in Times of Transformation конференцији коју организује TH OWL у новембру 2020.

Опис радионице

Задатак радионице је промишљање заједничких простора новобеоградских блокова и испитивање потенцијала за њихову обнову или ре-дизајн. Фокус је на партиципативном процесу пројектовања заједничких простора, од вредновања ових простора заједно са станарима, мапирања потреба станара, до предлога будућих интервенција и дефинисања програма и начина функционисања тих простора. Одговор на задатак се приказује комбинованом техником (дијаграми / колажи / фотографије / текст / скице). Детаљније информације о задатку и очекиваним резултатима студенти ће чути на уводном предавању.

Увод у радионицу
самостални рад
уторак 15.09.2020. у 18.00 часова
Радионица – део 1
самостални рад
среда 23.09. и четвртак, 24.09.2020.
Радионица – део 2 понедељак 28.09, уторак 29.09. и среда 30.09.2020.
Презентација резултата радионице петак 02.10.2020.

* програм радионице је флексибилан и реализоваће се комбинацијом онлине рада и рада на факултету.

Пријава

Формат: Графички прилог који представља виђење теме (1 А4 страна)
Рок за пријаву: петак 11.09.2020. године
Пријаве слати на: anica.dragutinovic@th-owl.de

Радионица је отворена за студенте свих студијских програма АФ и свих нивоа студија. Учешће у радионици је бесплатно. Број студената је ограничен.

Питања слати на: anica.dragutinovic@th-owl.de

НАПОМЕНА:

• Студентима МАСА Архитектонског факултета у Београду учешће у радионици може бити признато уместо обавезне радионице уз Студио (1 ЕСПБ) или,
  • Сви студенти учесници Архитектонског факултета у Београду стичу право на додатне кредите за ваннаставне активности (2 ЕСПБ)

Организација и реализација радионице

• Универзитет у Београду – Архитектонски факултет:
    др Ана Никезић, ван. професор + Александра Миловановић, истраживач приправник / докторанд
    + Тамара Поповић, истраживач приправник / докторанд

у сарадњи са:

• TU Delft, Холандија / Универзитетом примењених наука OWL, Немачка:
    др Uta Pottgiesser, ред. професор + Аница Драгутиновић, асистент/ докторанд

уз подршку: