Гостовање студената ИАК института: Миграција као просторни феномен (Migration as Spatial Event)

2016_Migration-as-Spatial-Event

Imagine/Замисли – игра/интервенција са лишћем деце из Центра за расељена лица у Брауншвајгу, Немачка | Фото © Philipp Dreyer

Позивамо студенте, активисте, уметнике, архитекте и све заинтересоване на дружење, размену, предавања, презентације:

Миграција као просторни феномен
Migration as Spatial Event

Четвртак, 19. мај 2016. у 17.00h
Амфитеатар Архитектонског факултета

Данило Ракић, руководилац пројеката АДРА Србија, представиће савремену миграцију у Србији.

Гостују:
студенти архитектуре Техничког Универзитета у Брауншвајгу (Amelie, Ardian, Erwin, Fabian, Jin, Yuxuan) и тутор арх. Наталија Миодраговић и студент тутор Philipp Dreyer са ИАК института (IAK – Institute for Architecture-related Art), под руководством уметника Томаса Сарацена (Tomás Saraceno), који ће представити своја истраживања, размишљања, предлоге на тему миграције и минималног становања, радове у савременој архитектури и уметности као просторним агентима, као и утиске, пројекте и ситуацију у Брауншвајгу и Немачкој.

Програм посете:

Понедељак, 16. мај
11.00h – Одлазак на границу са Мађарском (ЕУ) и у Кањижу

Уторак, 17. мај
10.00h – Belgrade Underground – посета катакомбама
13.00h – Састанак са представницима ADRA и UNHCR, глобалних хуманитарних организација

Среда, 18. мај
10.00h – Посета Центру за расељена лица у Крњачи

Четвртак, 19. мај
17.00h – Јавне презентације
18.00h – Размена и дружење

Петак, 20. мај
17.00h – Београд бродом

Улаз на предавање, дискусије и презентације је слободан, а за учешће у осталом делу програму пријаве слати на e-mail адресу spatial.sensing@gmail.com.