940x282_billboard_fulbrightvisitingscholar

Конкурс

Амбасада Сједињених Америчких Држава у Србији има задовољство да објави конкурс:
Fulbright Visiting Scholar Program за школску 2015/16. годину.

Fulbright Visiting Scholar Program је нон-дегрее, пост-докторски стипендијски програм за млађе и старије истраживаче, универзитетске професоре и стручњаке са академских институција у Србији.

Овај Фулабрајтов програм доводи стипендисте у САД ради напредног истраживања и/или рада у универзитетској настави. Сви кандидати морају бити повезани са неким универзитетом у Србији.

Поред тога, очекује се од свих квалификованих кандидата да имају способност и решеност да у потпуности искористе стипендијски програма истраживања или посла у настави на америчком универзитету, и да буду спремни да поделе своја искуства и знања по повратку у Србију.

Фулбрајт искуство би требало да буде од вредности не само стипендисти, већ и универзитету са кога стипендиста долази, његовим студентима и факултету, као и америчкој институцији – домаћину. Такође, Фулбрајтови стипендисти су културни амбасадори који треба да буду спремни да говоре о својој земљи, култури и истраживању у академским и друштвеним групама.

О свему опширније на вебсајту Амбасаде Сједињених Америчких Држава у Србији.

Конкурс траје до: 21. новембра 2014. године!