БИНА – IX Београдска интернационална недеља архитектуре
8. – 31./ мај/ 2014.
ПРОСТОРИ ЈАВНОСТИ / SPACES OF PUBLICNESS

B--bina-rs

Knock on Wood – конференција на тему иновација и изазова у области дрвене архитектуре

Петак, 9.5.2014.
Почетак у 16.00 часова

Позивамо Вас да присуствујете конференцији Knock on Wood са нагласком на иновацији, одрживој изградњи и дизајну у области дрвене архитектуре.

Учесници конференције долазе из три нордијске земље – Норвешке, Данске и Финске –  због њихове јаке традиције и искуства у коришћењу дрвета и дрвене грађе у изградњи, архитектури и дизајну. Из ове традиције настали су како технолошки развој грађевинских производа тако и архитектонске иновације у овој области.

Ова конференција ће омогућити да сазнамо шта нордијске земље имају  заједничко у овој области архитектуре али и како се начини пројектовања разликују једни од других и како се то све заједно одликује у дрвеној архитектури.

Конференција Knock on Wood је пројекат сарадње између БИНА фестивала и Универзитета у Београду – Архитектонског факултета.

Сем конференције која ће се одржати у петак, 9. маја 2014, део овог пројекта је градња привременог дрвеног павиљона који ће бити постављен у дворишту Архитектонског факултета у Београду.

Brendeland & Kristoffersen Architects (НО) су позвани да пројектују и изграде овај павиљон кроз студентске радионице са студентима Архитектонског факултета у Београду и Факултета за уметност и дизајн (ФУД) Мегатренд Универзитета (одсек ентеријер).

Павиљон ће имати три главне функције: галеријски простор, сала за предавања и студентска радионица.
Више информација о павиљону сазнаћете у петак 9. маја у оквиру предавања.

Учесници конференције:

Уводна реч – проф. мр Бранко Павић
Модератор – арх. Миодраг Грбић

Норвешка – Brendeland & Kristoffersen Architects, Trondheim, Geir Brendeland
Данска – Aart Architects, Kopenhagen, Jesper Erisken
Финска – NOW OFFICE/Kulttuurisauna, Helsinki, Tuomas Toivonen i Nene Tsoubi

Програм: петак, 9.5.2014.

Универзитет у Београду – Архитектонски факултет, амфитеатар
Булевар краља Александра 73/II, Београд.
Knock on Wood (Куцни у дрво), међународна конференција
Куратор и координатор: Наташа Зедник, Норвешка