Mext stipendisti

Амбасада Јапана у Републици Србији обавештава све заинтересоване кандидате да се од среде, 16. априла 2014. године отвара конкурс за MEXT стипендије за 2015. годину за студенте из Републике Србије и студенте из Црне Горе, које додељује МЕXТ (Министарство образовања, спорта, науке и технологије Владе Јапана).

Постоје две категорије стипендија (обе категорије укључују обавезан период учења јапанског језика):

• за додипломце (у трајању од 5 година)
  • за студенте истраживаче, постдипломце (у трајању од две године)

Детаљне информације о стипендији и формуларе можете преузети на сајту Јапанске амбасаде у Републици Србији http://www.yu.emb-japan.go.jp/srpski_verzija/konkursi_2.html

КОНКУРС ЈЕ ОТВОРЕН ДО ПЕТКА, 23. МАЈА 2014. ГОДИНЕ

Неопходно је да сви заинтересовани кандидати доставе своје пријаве на адресу Јапанске амбасаде у Републици Србији, Владимира Поповића 6, Нови Београд или да их пошаљу на мејл адресу culture@s1.mofa.go.jp најкасније до петка, 23. маја 2014. године.

За датум и место одржавања испита контактирати Одељење за културу и информације Јапанске амбасаде на тел. +381 11 30 12 800.

Напомена: За остале информације контактирати Одељење за културу и информације Јапанске амбасаде.

Сва потребна упутства и апликационе формуларе можете преузети овде: