35-salon-arhitekture

Музеј примењене уметности у Београду расписао је конкурс за учешће на 36. Салон архитектуре 2014 који ће се одржати од 26. до 30 априла 2014. године. Конкурс ће трајати од 8. јануара до 8. фебруара 2014. године. Сви пријављени радови предмет су селекције жирија, а резултати селекције биће познати ауторима до 25. фебруара 2014.

Ко може да учествује:

Право излагања и учествовања у такмичењу за награде Салона имају појединци и чланови стручних организација, стручних удружења архитеката, урбаниста, уметника примењених уметности, као и студенти архитектуре када су учесници у тимовима или самостално на професионалним конкурсима, као и аутори и ауторски тимови из иностранства који учествују у посебној категорији – Гости Салона.

Студенти са школским – дипломским радовима морају имати препоруку ментора.

Рок за доставу пријаве:

Рок за доставу пријаве радова је 8. фебруар 2014. Сви пријављени радови предмет су селекције жирија. Резултати селекције биће познати ауторима до 25. фебруара 2014. Број пријављених радова је неограничен.

Котизација:

Котизација за учешће на Салону износи 5.000 динара и обезбеђује излагање рада и два примерка каталога. Учесници који излажу у категорији публикације уместо котизације остављају Музеју два примерка своје публикације (књига, часопис). Студенти су ослобођени котизације.

Свечано отварање Салона:

Свечано отварање Салона, проглашење и уручење награда предвиђено је за:
среду 26. март 2014. у 19.00 часова.

Жири ће доделити ГРАНД ПРИ Салона као и награде по тематским областима (категоријама).

35sa_nagrade

Савет Салона архитектуре:

Слободан Данко Селинкић, председник
Иља Микитишин
Милена Обрадовић
Зорица Савичић
Љиљана Милетић Абрамовић

Жири Салона архитектуре:

Жири 36. Салона архитектуре истовремено је и Селекциони жири, а имена чланова Жирија биће накнадно објављена.

Контакт:

мр Љиљана Милетић Абрамовић, кустос