35-salon-arhitekture

Muzej primenjene umetnosti u Beogradu raspisao je konkurs za učešće na 36. Salon arhitekture 2014 koji će se održati od 26. do 30 aprila 2014. godine. Konkurs će trajati od 8. januara do 8. februara 2014. godine. Svi prijavljeni radovi predmet su selekcije žirija, a rezultati selekcije biće poznati autorima do 25. februara 2014.

Ko može da učestvuje:

Pravo izlaganja i učestvovanja u takmičenju za nagrade Salona imaju pojedinci i članovi stručnih organizacija, stručnih udruženja arhitekata, urbanista, umetnika primenjenih umetnosti, kao i studenti arhitekture kada su učesnici u timovima ili samostalno na profesionalnim konkursima, kao i autori i autorski timovi iz inostranstva koji učestvuju u posebnoj kategoriji – Gosti Salona.

Studenti sa školskim – diplomskim radovima moraju imati preporuku mentora.

Rok za dostavu prijave:

Rok za dostavu prijave radova je 8. februar 2014. Svi prijavljeni radovi predmet su selekcije žirija. Rezultati selekcije biće poznati autorima do 25. februara 2014. Broj prijavljenih radova je neograničen.

Kotizacija:

Kotizacija za učešće na Salonu iznosi 5.000 dinara i obezbeđuje izlaganje rada i dva primerka kataloga. Učesnici koji izlažu u kategoriji publikacije umesto kotizacije ostavljaju Muzeju dva primerka svoje publikacije (knjiga, časopis). Studenti su oslobođeni kotizacije.

Svečano otvaranje Salona:

Svečano otvaranje Salona, proglašenje i uručenje nagrada predviđeno je za:
sredu 26. mart 2014. u 19.00 časova.

Žiri će dodeliti GRAND PRI Salona kao i nagrade po tematskim oblastima (kategorijama).

35sa_nagrade

Savet Salona arhitekture:

Slobodan Danko Selinkić, predsednik
Ilja Mikitišin
Milena Obradović
Zorica Savičić
Ljiljana Miletić Abramović

Žiri Salona arhitekture:

Žiri 36. Salona arhitekture istovremeno je i Selekcioni žiri, a imena članova Žirija biće naknadno objavljena.

Kontakt:

mr Ljiljana Miletić Abramović, kustos