Награде наставника и студената Архитектонског факултета на XXII Међународном салону урбанизма у Нишу

Отварање XXII Међународног салона урбанизма у Нишу

Награде и признања

У оквиру годишње манифестације XXII Међународног салона урбанизма, која је отворена 8. новембра 2013. године у галерији „Србија“ у Нишу, остварено је успешно учешће наставника и студената Универзитета у Београду – Архитектонског факултета.

Салон урбанизма је традиционална годишња манифестација Удружења урбаниста Србије која представља смотру најзначајнијих, актуелних остварења у области просторног и урбанистичког планирања, урбанистичког пројектовања и реализација. На Салону урбанизма додељују се награде за најбоље радове у оквиру 11 различитих категорија:
1. Просторни планови; 2. Генерални урбанистички планови; 3. Планови генералне регулације; 4. Планови детаљне регулације; 5. Урбанистички пројекти и реализације; 6. Конкурси; 7. Истраживања и студије из области просторног и урбанистичког планирања; 8. Заштита животне средине кроз студије и планове; 9. Примена информатичке технологије; 10. Публикације и 11. Студентски радови.

XXII salon_2013

Наставници и студенти Архитектонског факултета су остварили успех у оквиру следећих категорија:

Посебно признање

Посебно признање жирија и савета XXII Међународног салона урбанизма у Нишу добила је др Татјана Мрђеновић, асистент Универзитета у Бееограду – Архитектонског факултета.

Категорија 5: Урбанистички пројекти и реализације
Прва награда

Урбанистички пројекат града будућности, Пекинг, Кина
Hetzel design inc, Kалифорниjа, САД