insta-profilna-1

Организација ’’Светски омладински талас’’ отворила је пријаве за учешће на 14. Међународној студентској недељи у Београду 2020 (ISWiB – International Student Week in Belgrade),фестивалу едукативног и забавног карактера који ће се одржати од 13. до 21. јула 2020. године под називом ’’Keep going, keep growing’’.

Сваке године, „ИСWиБ“ фестивал окупља око 250 студената из више од 50 земаља света и представља највећи студентски фестивал тог типа у југоисточној Европи.

Поделите своје идеје и ставове са колегама из Немачке, Шпаније, Мексика, Естоније, Русије, Гане, али и региона у окружењу без предрасуда, дискриминације, ксенофобије и говора мржње. Ступите у контакт са изванредним стручњацима из различитих области и искористите стечено искуство за лично унапређење или покретање нечег иновативног!

Посебно охрабрујемо младе са хендикепом, као и припаднике других осетљивих група, да се пријаве и учествују јер ће и ове године фестивал бити прилагођен њиима у циљу промовисања важности повезивања свих младих из Србије са вршњацима из земље и целог света, као и укључивања у све активности фестивала кроз инклузивне групе.

Ове године организоваће се 10 различитих радионица на којима ће учесници имати прилику да

учествују :

• All eyes on us – Pod sjajem reflektora – mjuzikl
  • Don’t stop me now – Bez prepreke – ples
  • I see YOU – Vidim TEBE – fotografija
  • Feel the silence – Oseti tišinu – psihoart
  • Ikigai – joga
  • From scratch – Kreni! – startap
  • Am I helping? – Doprinosim li? – ekologija
  • You’re gonna hear me roar – Jednom je sada – razvoj karijere
  • I am _______________. – Ja sam _______________. – psihodrama
  • Game over. Start new game? – Započni novu igru? – gejming

Све што је потребно да урадиш је да попуниш апликациони формулар који можеш пронаћи на нашем сајту http://www.iswib.org  или на нашој Фејсбук страници: https://www.facebook.com/iswib .

Процес пријаве садржи два корака :

1. корак: попуњавање онлине формулара
  2. корак: Скyпе интервју на енглеском језику који ће бити одржани током фебруара и марта.

Услови за учествовање :

1. Учесник/ца треба да буде студент или дипломац који је недавно дипломирао.
  2. Учесник/ца мора да има између 18 и 30 година.
  3. Учесник/ца мора да испуни оба корака процеса пријаве (попуњавање онлине формулара + Скyпе

интервју).

Трошкови учешћа : Домаћи студенти који студирају на неком од универзитета у Србији плаћају трошкове учешћа у износу од 20€. У цену партиципације укључени су сертификат, мајица и сав потребан материјал за радионице. За студенте из иностранства трошкови учешћа износе 150€.

Студенти из Србије могу тражити и организовање смештаја, али у том случају плаћају пуну цену учешћа као и студенти из иностранства. Трошкови пута, визе и џепарац нису покривени од стране организатора.

Пријаве су отворене до 29. фебруара 2020 . године у 23:59h .

Постани и ти део интернационалне ИСWиБ породице!