SPLITSS.

Увод у енергетску ефикасност објеката

Датум одржавања: 02/09/2019 – 06/09/2019.

Контакт особа: Борис Љубенков; boris.ljubenkov@fesb.hr

Теме

• Анализе термалних губитака и добитака у објектима
  • Анализе основних енергетских потрошача и енергетских система у објектима
  • Употреба једноставних горива у објектимаи њихов еколошки утицај
  • Увод у савремене енергетске концепте и општу методологију за повећање енергетске ефикасности у објектима
  • Мерење енергетске ефикасности у објектима, односно процена техничког и економског аспекта (студија случаја)
  • Увод у одрживо енергетско управљање објектима
  • Увод у пријем и сертификацију енергетске ефикасности објеката

Структура и план курса

Курс у трајању од 5 дана, са обезбеђеним радним материјалом и подацима за праћење предавања и припрему финалне презентације. Белешке са предавања биће доступне или онлајн или у штампаној верзији.

ДАН 1  Енергетска ефикасност објеката и околине и изазови.Увод у методе израчунавања топлотних губитака и добитака објеката.
ДАН 2  Мерење енергетске ефикасности у објектима: Део 1 – (Топлотни омотач, системи грејања и хлађења, интеграција обновљивих Система у објектима).
ДАН 3 Мерење енергетске ефикасности у објектима: Део  2 – (осветљење и потрошња воде).
ДАН 4 Задатак за вежбање.
ДАН 5 Финална презентација и дискусија. Испит и оцењивање пројеката.

Важни датуми

02/09/2019 – 06/09/2019

Одржавање курса

01/08/2019