Конкурс: Студентска награда Француско-српске привредне коморе за 2016.

LogoCcifs

Француско-српска привредна комора је расписала конкурс:

Студентска награда 2016 на тему:
ЦИРКУЛАРНА ЕКОНОМИЈА

Нови економски приступ као одговор на климатске промене и све већу потражњу за ресурсима

Како прећи са концепта: « узми, произведи, искористи и баци » на концепт враћања у употребу? Које су то еко-иновације и решења која штеде ресурсе, енергију; која рециклирају и враћају материјале из отпада у привреду и енергетске сврхе?

Ове године од студената ће се тражити да изаберу један или више ресурса, производа или специфичну област, и да дају конкретне, оригиналне и реалне предлоге примене циркуларне економије у Србији и региону.

Додатне смернице за писање рада:
• сви потенцијали циркуларне економије
• улога државе и привреде у развијању свести и едукацији становника
• предлози како предузећа у Србији могу да се укључе у овај систем

Студентска награда намењена је свим српским и страним студентима, који ће на дан 31. децембар 2016. године имати мање од 25 година старости, а који су уписали школску 2015/2016. при некој од институција високог образовања у Републици Србији. Рок за подношење кандидатура је четвртак, 28. април 2016. године. У даљем току конкурса пет кандидата усмено ће бранити свој рад пред стручним жиријем (датум и место одржавања у Београду ће бити накнадно објављени).

Спонзори такмичења ће уручити награде у суми од:
1. награда: 1500 EUR, коју додељује „Veolia Central & Eastern Europe“
2. награда: 1000 EUR, коју додељује „Schneider Electric“
3. награда: 500 EUR, коју додељује „Lafarge“

Након одлуке жирија, награде ће бити додељене ауторима, током церемоније која ће бити праћена коктелом, а коме ће присуствовати чланови Француско-срспке привредне коморе, као и главни актери из домена одрживог развоја у Србији.

Преузмите правилник и формулар награде на следећим линковима:
Правилник награде
Формулар награде

За сва додатна питања пишите на адресу: office@ccfs.rs

2016_Nagrada-Francusko-srpske-privredne-komore