AF - OTVORENA VRATA - baner

Организациони тим Недеље са архитектуром 2023 расписује конкурс за израду кратког студентског филма који за циљ има представљање идеја и ставова који упућују на ново разумевање актуелних дисциплнарних и интердисциплинарних питања од којих зависи будућност професије, града, естетика градског простора или одрживости архитектуре и улоге архитекте у друштву.
Конкурс је отворен за све студенте Архитектонског факултета Универзитета у Београду на свим нивоима студија.
Ваше идеје треба да буду представљене у форми визуелног наратива, аутентичним тумачењем једне од три задате теме:

• Видети град
  • Дигитални хоризонти архитектуре
  • Архитектура видео игре

Кратки филм доставити у mp4 формату, максималног трајања до 3 минута. Уводна шпица мора садржати наслов филма, име и презиме аутора као и годину када је видео направљен. Техничка опрема и ликовна форма рада су слободни. Употреба звука остаје на ауторском виђењу рада. Дозвољено је слати већ постојеће радове или оне специјално направљене за овај конкурс, под условом да нису већ раније били предмет конкурса, фестивала или сличних догађаја.

Жири конкурса:

• др Мариела Цветић, редовни професор
  • др Милорад Младеновић, редовни професор
  • др Владимир Миленковић, ванредни професор

Координатори конкурса:

• др Ксенија Лаловић, редовни професор, продекан за афирмацију квалитета и сарадњу са јавним сектором
  • Лазар Белаћевић, студент II године основних студија – Архитектуре ОАСА

Своје кратке филмове можете послати на емаил адресу 2022_11221@edu.arh.bg.ac.rs

Пројекција свих пристиглих и додела награда најбољим филмовима одржаће се 29. септембра у амфитеатру факултета, с почетком у 16 часова.
Рок за слање радова: Конкурс је отворен до 25. септембра 2023. године.