УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
АРХИТЕКТОНСКИ
ФАКУЛТЕТ
БУЛЕВАР КРАЉА АЛЕКСАНДРА 73/II, 11120 БЕОГРАД
  • en
  • sr

Гостујуће предавање проф. др Ђинфенг ДУ: Развој кинеске еко-цивилизације и неки случајеви у Си’ану

2346d46a4b65efa96fa1b614dc480ab2

Гостујуће предавање проф. др Ђинфенг ДУ-a под насловом  

Развој кинеске еко-цивилизације и неки случајеви у Си’ану“  

одржаће се у петак 20. марта у 12 часова у амфитеатру Архитектонског факултета у оквиру предавања предмета Студио 02а: Одрживе урбане заједнице, које води др Ксенија Лаловић, редовни професор. 

Проф. др Ђинфенг ДУ ће у овом предавању, представити напоре Кине да промовише очување животне средине уз истовремену тежњу ка друштвено-економском расту, са посебним нагласком на Стратегију развоја еко-цивилизације која се спроводи од 2012. године. Користећи Си’ан, једну од древних кинеских престоница, као пример, представиће локалне иницијативе за постизање висококвалитетног урбаног развоја. 

Предавање је отворено за све заинтереосване. 

Screenshot 2026-03-17 at 23.26.16

Проф. др Ђинфенг ДУ је редовни професор на Школи за јавну политику и администрацију на Универзитету Ђаотонг у Си’ану. Докторирао је хуману географију на Универзитету у Пекингу и водиопостдокторска истраживања на Универзитету Северне Каролине у Шарлоту, Универзитету Дјук и Универзитету Харвард. 

Његова истраживања фокусирана су на земљишну реформу и земљишну политику, урбано-рурални развој, управљање, и еколошку обнову за одрживи развој. Као главни истраживач, водио је више од 10 грантова на националном нивоу и неколико међународних иницијатива за сарадњу, укључујући пројекте које финансира Национални кључни програм за истраживање и развој Кине и Националнафондација за природне науке Кине (NSFC).  

Активно је промовисао академску сарадњу између Кине и земаља Централне и Источне Европе, посебно Србије. Гостујуће предавање се реализује у оквиру Споразума о сарадњи Универзитета у Београду – Архитектонског факултета и Школе за јавну политику и администрацију на Универзитету Ђаотонг у Си’ану потписаним 2023. године. 

Линкови:

Developing a Health-Spatial Indicator System for a Healthy City in Small and Midsized Cities 

J Luo, EHW Chan, J Du, L Feng, P Jiang, Y Xu, (2022) International Journal of Environmental Research and Public Health 19 (6), 3294 

 

Green gentrification and who will benefit from green infrastructure regeneration? A quasi-experimental study in China (2024), K Liu, J Du, Y Cheng, Z Xia, J Liu, Cities 153, 105307 

 

Exploring the interrelationship among health status, CO2 emissions, and energy use in the top 20 highest emitting economies: based on the CS-DL and CS-ARDL … (2023) A Sohail, J Du, BN Abbasi, Air Quality, Atmosphere & Health 16 (7), 1419-1442