Obaveštenje (14.02.2019)

Lista izbornih projekata:

201718_MUAD-12040-02-IZLAGANJE

James Turrell – Raethro Red, 1968, ©James Turrell | Foto: Peter Huggins

MUAD-12040-02: IZBORNI PREDMET 3 – PROSTOR I DOGAĐAJ:
IZLAGANJE

Nastavnik:
dr Pavle Stamenović, docent

Cilj kursa je upoznavanje studenata sa kompleksnim procesom produkcije i postprodukcije izlaganja kroz raznovrsne načine komunikacije izloženih informacija i publike; Razvijanje sposobnosti za praktičnu primenu stečenog znanja iz oblasti izlaganja- arhitekture izložbe – od programske postavke, tematizacije i razvoja koncepta do razrade i realizacije.

Analizom iskustava formalnih i neformalnih arhitektonskih, umetničkih praksi, u skladu sa temom kursa, obrađivaće se teorijske postavke, teme i koncepti, te produkcije i realizacije koje se odnose na arhitekturu izlaganja.

KURIKULUM: IZLAGANJE

MUAD-12040-03: IZBORNI PREDMET 3 – PROSTOR I DOGAĐAJ – FENOMENI:
FENOMEN BOJE U ARHITEKTONSKOM PROSTORU

Nastavnik:
dr Dragana Vasiljević Tomić, vanredni profesor

Ispituju se odnosi boje, korisnika i prostora, kao i upotreba boje kao informacije i sredstva vizuelne komunikacije. Razvoj kritičkog mišljenja u datoj oblasti. Diskusije o nastanku kolorističke kulture, upotrebi boje, problemima istoričnosti i značaja boje u umetnosti kreiranja prostora.

KURIKULUM: FENOMEN BOJE U ARHITEKTONSKOM PROSTORU

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture