Obaveštenje (14.02.2019)

Lista izbornih projekata:

201617_MUAD-12050-01-DIZAJN-I-PROFESIONALNI-KONTEKST_o

Crtež: Igor Rajković

MUAD-12050-01: IZBORNI PREDMET 4 – PROFESIONALNI KONTEKST:
DIZAJN I PROFESIONALNI KONTEKST

Nastavnik:
arh. Igor Rajković, docent

Nova praktična i teoretska znanja reviduju, nadograđuju i unapređuju postojeće projektantske veštine. Akcenat predstavlja precizno definisanje projektantskog procesa koji prati projekat od idejne faze do realizacije. Ovakvim pristupom novostečena znanja dobijaju upotrebnu vrednost. Predmet definiše vezu arhitekture unutrašnjeg prostora i konteksta u kome ona nastaje. Objašnjenjem te veze, uspostavlja se pravilan odnos prema dizajnu kao procesu stvaranja koji za cilj ima razrešenje kontekstom postavljenih problema.

KURIKULUM: DIZAJN I PROFESIONALNI KONTEKST

201516_MUAD-12050-02-GRAFICKA-KOMUNIKACIJA

Crtež: John Pawson

MUAD-12050-03: IZBORNI PREDMET 4 – PROFESIONALNI KONTEKST:
GRAFIČKA KOMUNIKACIJA

Nastavnik:
dr Ivana Rakonjac, docent

Cilj nastave predstavlja unapređenje samostalnog istraživačkog rada studenta kroz razvoj grafičkog izražavanja u oblasti arhitekture i dizajna. Tokom teorijskog i praktičnog procesa izvođenja nastave, studenti se upoznaju sa načinima formiranja koncepta vizuelnog identiteta prostora, što predstavlja i osnovni cilj predmeta Grafička komunikacija.

Težište rada je na savladavanju načina izražavanja kroz arhitektonski projekat u procesu definisanja vizuelnog identiteta prostora projektovanog na predmetu STUDIO M02 AD. Istraživanjem različitih pristupa prezentovanja dela u odnosu na koncept projekta, studenti definišu autorski izraz u završnom elaboratu koji je oformljen u vidu portfolija projekta izrađenog na Studiju M02 AD.

KURIKULUM: GRAFIČKA KOMUNIKACIJA

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture