OBAVEŠTENJE ZA STUDENTE II GODINE MAS UNUTRAŠNJA ARHITEKTURA 2017/18
Spiskovi studenata, raspored sala i termini za MUAD-23040 Izborni predmet 5 – Proizvod – 2017/18

broj šifra______ Master akademske studije Unutrašnja arhitektura 2017/18
II godina – 3. semestar

IZBORNI PREDMETI
22 MUAD-23040

Izborni predmet 5 – Proizvod /MUAD-IGM7/

Predmeti izbornog bloka:
1. MUAD-23040-01: Teorija industrijskog dizajna
2. MUAD-23040-02: Interdisciplinarni projekat / vizuelne umetnosti i arhitektura

Lista izbornih predmeta:

201718_MUAD-23040-01-TEORIJA-IND-DIZAJNA_o

Telefon Ericofon, 1941, Ralph Lysell, Ericsson| Foto © The Design Museum

MUAD-23040-01: IZBORNI PREDMET 5 – PROIZVOD:
TEORIJA INDUSTRIJSKOG DIZAJNA

Nastavnik:
dr Vladimir Mako, redovni profesor

Cilj predmeta je upoznavanje i razumevanje ključnih teorija dvadesetog veka koje su uspostavile i razvile industrijski dizajn kao disciplinu. Studenti upoznaju interaktivne odnose koji vladaju između arhitekture i industrijskog dizajna. Kritički i estetski se razmatraju dela iz raznih oblasti dizajna prateći umetnički i teorijski razvoj arhitektonskih stilova. Razmatra se blizak odnos arhitekture i industrijskog dizajna prateći uslovne faktore društvenog razvoja.

KURIKULUM: TEORIJA INDUSTRIJSKOG DIZAJNA

el_lissitzky_prounenraum_0

El Lissitzky – Prounenraum 1923, reconstruction 1971 | © DACS 2007

MUAD-23040-02: IZBORNI PREDMET 5 – PROIZVOD:
INTERDISCIPLINARNI PROJEKAT/VIZUELNE UMETNOSTI I ARHITEKTURA

Nastavnik:
mr Milorad Mladenović, vanredni profesor

Cilj predmeta je da se u okviru interdisciplinarnih Master UAD studija ostvari mogućnost izbora predmeta kao specifičnog (realističnog) projektantskog ili izložbenog proizvoda iz oblasti arhitekture i vizuelnih umetnosti. Sadržajem predmeta se izučava neposredna integracija arhitekture i različitih umetničkih praksi vizuelnih umetnosti koje same po sebi mogu biti višemedijske a unutar arhitektonskog prostora ostvaruju potpunu sintezu i jedinstven interdisciplinarni rezultat. Cilj predmeta je da se studenti neposredno upoznaju sa savremenim načinima i strategijama takve integracije. U okviru studijskog programa MUAD osnovno težište istraživačkog i projektantskog rada je na prostoru unutrašnje arhitekture.

KURIKULUM: INTERDISCIPLINARNI PROJEKAT/VIZUELNE UMETNOSTI I ARHITEKTURA

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture