Obaveštenje za studente (09.02.2018)
Spisak studenata za MUAD-12061 Studio M02AD – Projekat

broj šifra______ Master akademske studije Unutrašnja arhitektura 2017/18
I godina – 2. semestar

STUDIO M02 AD
15 MUAD-12061

STUDIO M02 AD – PROJEKAT

Lista izbornih projekata:

201718_MUAD-12061-01-STUDIO-M02-PROJEKAT

Olga Jevrić – Komplementarne forme, 1956/57.

MUAD-12061-01: STUDIO M02 AD – PROJEKAT:
KOMPLEMENTARNOSTI

Nastavnik:
dr Milena Kordić, docent

Tražićemo projektantske odgovore na novonastale promene prostornih potreba za realizaciju programa posvećenih kulturi, kao i na kretanja savremenog enterijera ka drugim disciplinama. Istraživaćemo iskorake iz arhitekture ka novim trendovima u umetnosti i tehnologiji, iz unutrašnjeg ka spoljašnjem prostoru, od arhitektonskog koncepta do tehničkog detalja, od urbanog ka prirodnom, od enterijera ka dizajnu skvera ili dela ulice. Predložena lokacija zahvata prostor čijim bi rešenjem trebalo zadovoljiti sve uslove kompleksnog programa kulture i njoj komplementarnih sadržaja koji danas najčešće postoje istovremeno (galerija, kulturni centar, umetnička kolonija, kafe, itd). Posebnu pažnju posvetićemo pitanjima materijalizacije i instalacija, kao i tehničkim aspektima projekta enterijera.

KURIKULUM: KOMPLEMENTARNOSTI

201718_MUAD-12061-02-STUDIO-M02-PROJEKAT

Sir John Soane’s Museum, London | Foto © Gareth Gardner

MUAD-12061-02: STUDIO M02 AD – PROJEKAT:
SLOJEVITOSTI

Nastavnik:
dr Pavle Stamenović, docent

Kroz razmatranje atmosfere prostora za izlaganje u različitim programskim situacijama, kroz kapacitet zadatog prostora za prozvodnju prostornih efekata, a takođe i razumevanje višestrukog prožimanja doživljajnog sa funkcionalnim i tehničkim aspektima unutrašnje arhitekture, nastojaćemo da definišemo celovite prostorne sklopove kao originalan projektantski doprinos temi izlagačkih prostora u kontekstu savremenih praksi kulture i umetnosti. Poseban cilj rada na
studiju je razvijanje metodološkog pristupa projektovanju koji polazi od doživljaja prostora, i preko definisanja i programiranja promenljivog i otvorenog niza atmosfera rezultuje smislenom arhitektonskom celinom.

KURIKULUM: SLOJEVITOSTI

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture