OBAVEŠTENJE ZA STUDENTE I GODINE MAS UNUT. ARHITEKTURA 2017/18

Lista izbornih projekata:

201516_MUAD-11050-01-STRATEGIJA-DIZAJNA_o

Daisuke Nagatomo & Minnie Jan – Anti-Loneliness Ramen Bowl

IZBORNI PREDMET 2 – PROFESIONALNI KONTEKST:
STRATEGIJA DIZAJNA

Nastavnik:
dr Milena Kordić, docent

Istražuje se razvijanje načina unapređenja kvaliteta dizajna, kroz postupke arhitektonskog projektovanja. Istraživanje se sprovodi na slučaju procesa oblikovanja predmeta svakodnevne upotrebe. Nastava obuhvata sticanje znanja o proširenom polju projektovanja predmeta arhitektonskog konteksta, koje čine društveno-ekonomski, tehnološki, politički, kulturološki i ekološki uslovni faktori. U kontekstu ovog proširenog polja, od studenata se očekuje da definišu nove koncepte upotrebe predmeta i u odnosu na njih formulišu strategije oblikovanja kroz izradu malog projekta.

KURIKULUM: STRATEGIJA DIZAJNA

MUA-11050-02-FOTOGRAFIJA-I-ARHITEKTURA_o

Foto © Todd Hido

IZBORNI PREDMET 2 – PROFESIONALNI KONTEKST:
FOTOGRAFIJA I ARHITEKTURA

Nastavnik:
mr Milorad Mladenović, vanredni profesor

Cilj predmeta je da se u okviru interdisciplinarnih master UAD studija ostvari mogućnost izbora predmeta u kome se istražuju mogućnosti upotrebe fotografskog medija u okviru realizacije arhitektonskog koncepta, projekta i arhitektonske realizacije. Cilj predmeta je da studenti izuče mogućnost integracije fotografskog i arhitektonskog medija ne samo na nivou fotografske prezentacije arhitekture već i kroz upotrebu fotografije kao medija koji može da bitno utiče na samu strukturu i realizaciju arhitektonskog prostora.

KURIKULUM: FOTOGRAFIJA I ARHITEKTURA

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture