Obaveštenje za studente I godine MUA 2015/16 (12.02.2016)
Konačni spisak studenata:
MUAD-12050 Izborni predmet 4 – Profesionalni kontekst

broj šifra Master akademske studije Unutrašnja arhitektura 2015/16
I godina – 2. semestar
IZBORNI PREDMETI
14 MUAD-12050

IZBORNI PREDMET 4 – PROFESIONALNI KONTEKST

Lista izbornih projekata:

MUAD-12050-01-DIZAJN-I-PROFESIONALNI-KONTEKST_o

Crtež: Igor Rajković

MUAD-12050-01: IZBORNI PREDMET 4 – PROFESIONALNI KONTEKST:
DIZAJN I PROFESIONALNI KONTEKST

Nastavnik:
arh. Igor Rajković, docent

Nova praktična i teoretska znanja reviduju, nadograđuju i unapređuju postojeće projektantske veštine. Akcenat predstavlja precizno definisanje projektantskog procesa koji prati projekat od idejne faze do realizacije. Ovakvim pristupom novostečena znanja dobijaju upotrebnu vrednost. Predmet definiše vezu arhitekture unutrašnjeg prostora i konteksta u kome ona nastaje. Objašnjenjem te veze, uspostavlja se pravilan odnos prema dizajnu kao procesu stvaranja koji za cilj ima razrešenje kontekstom postavljenih problema.

KURIKULUM: DIZAJN I PROFESIONALNI KONTEKST

201516_MUAD-12050-02-GRAFICKA-KOMUNIKACIJA

Crtež: John Pawson

MUAD-12050-02: IZBORNI PREDMET 4 – PROFESIONALNI KONTEKST:
GRAFIČKA SIGNALIZACIJA

Nastavnik:
arh. Goran Vojvodić, vanredni profesor

Cilj nastave predstavlja unapređenje samostalnog istraživačkog rada studenta kroz razvoj grafičkog izražavanja u oblasti arhitekture i dizajna. Osnovni cilj kursa Grafička komunikacija je da se tokom teorijskog i praktičnog procesa izvođenja nastave, studenti upoznaju sa načinima formiranja koncepta grafičke prezentacije i predstavljanja (umetničkog) dela u okviru prostora.

Težište rada je na osmišljavanju postavke izložbe u okviru projektovanog prostora na predmetu STUDIO M02 AD (istraživanje različitih pristupa prezentovanja dela u odnosu na koncept projekta).

KURIKULUM: GRAFIČKA SIGNALIZACIJA

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture