број шифра______ Мастер академске студије Архитектура 2018/19

АТ23.2 МАСА-АТ23013

СТУДИО М03АТ – Семинар 2

Листа изборних пројеката:

СТУДИО М03АТ – СЕМИНАР 2 – 01:
Како до кућ:Е

Наставник:
др Душан Игњатовић, ванредни професор

Циљ семинара је развој способности аналитичког и критичког сагледавања утицаја програмских захтева, биоклиматских параметара локације и техничко технолошких система на формирање архитектонског концепта савременог едукативно-галеријског простора. Кроз анализу разнородних утицајних фактора студенти истражују ограничења и изазове формулисање концепта архитектонског пројекта који се израђује на студију “кућа наук:Е”

КУРИКУЛУМ: Како до кућ:Е

201819_MASA-AT23013-STUDIO-M03AT-SEMINAR-2-CUKOVIC-IGNJATOVIC_o

David Lachapelle – When the World is Through, 2005.

СТУДИО М03АТ – СЕМИНАР 2 – 02:
LEED СИСТЕМ И ПРОЦЕС ПРОЈЕКТОВАЊА

Наставник:
др Наташа Ћуковић Игњатовић, доцент

Kроз теоријски и практичан рад студенти се упознају са принципима LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) и WELL сертификациониог система. Из комплексне структуре сертификационих система издвојени су елементи који се могу успешно проверити током рада на студио пројекту.

Акценат рада је на усвајању и практичној примени пројектантских стратегија и техничких решења којима се постижу високовредни еколошки квалитети објекта.

КУРИКУЛУМ: LEED СИСТЕМ И ПРОЦЕС ПРОЈЕКТОВАЊА

© [2013 - 2018] Универзитет у Београду - Архитектонски Факултет | University of Belgrade - Faculty of Architecture