Обавештење за студенте II године МАС 2016/17 (13.06.2017)
СТУДИЈСКИ ПРОГРАМИ: Архитектура, Унутрашња архитектура и Интегрални урбанизам
Обавештавају се студенти друге године МАС да су објављени Финални распоред одбрана и Протокол о полагању завршног рада. Документe можете преузети овде:

Мастер завршни рад 2016/17: ФИНАЛНИ РАСПОРЕД ОДБРАНА – вер. 3 (ажурирано 29.06.2017) НОВО Мастер завршни рад 2016/17: ПРОТОКОЛ О ПОЛАГАЊУ ЗАВРШНОГ РАДА

Обавештење за студенте II године МАСА 2016/17 (31.01.2017)
Спискови студената и слободна места (ПРВИ КРУГ ИЗБОРА) за избор у другом кругу:
МАСА-А24023 Мастер завршни рад – У

Студенти који нису примљени код жељеног ментора у првом кругу конкуришу за преостала упражњена места рангирањем ментора у другом кругу предајом попуњеног образца Студентској служби у среду, 01. фебруара 2017. године у 12 сати. Коначни спискови студената објављују се на факултетском сајту у петак, 03. фебруара 2017. године.

број шифра______ Мастер академске студије Архитектура 2016/17
II година – 4. семестар

МОДУЛ УРБАНИЗАМ
У26 МАСА-У24021

МАСТЕР ТЕЗА

У27 МАСА-У24022

МАСТЕР ПРОЈЕКАТ

У28 МАСА-У24023

МАСТЕР ЗАВРШНИ РАД

Листа изборних пројеката:

201617_U24023_MASTER_ZAVRSNI_RAD_DJOKIC_o

Фото © Guirec Soudee

НОВИ ГРАД И НАПУШТЕНЕ ТЕРИТОРИЈЕ

Наставник:
др Владан Ђокић, редовни професор

Где су границе територије и шта чини град? Како се одређује напуштено, а шта препознаје као ново? Окренута мору, на непресушним изворима слатке воде, Ријека има привредне и људске ресурсе, богату историју, културу и динамичан урбани живот, али и напуштене територије. Пројекат Ријека – Културна престоница Европе 2020. покреће низ активности како би се напуштене територије освојиле новим градским догађајима. На више локација у граду предвиђене су нове активности и садржаји који ангажују локалне ресурсе, снаже културну разноликост и атмосферу лучког града. Испитују се релације новог и напуштеног, града и територије и предлажу садржаји и простори на копну и на води, сланој и слаткој.

КУРИКУЛУМ: Мастер теза КУРИКУЛУМ: Мастер пројекат КУРИКУЛУМ: Мастер завршни рад

201617_U24023_MASTER_ZAVRSNI_RAD_VANISTA-LAZAREVIC_o

УРБАНА ОБНОВА И РЕКОНСТРУКЦИЈА – ГЕНЕРАЛШТАБ НИКОЛЕ ДОБРОВИЋА

Наставник:
др Ева Ваништа Лазаревић, редовни професор

Циљ рада на предмету је сагледавање и анализа проблематике обнове и реконструкције на изузетно осетљивом примеру: реконструкцији и обнови односно пренамени бомбардоване зграде Генералштаба – дела једног од најугледнијих архитеката Модерне – Николе Добровића у улици Кнеза Милоша у Београду.
Кроз теоријски и практични приступ изучава се појам, односно методе урбане обнове, као што су реконструција, регенерација, пренамена и интерполација.

КУРИКУЛУМ: Мастер теза КУРИКУЛУМ: Мастер пројекат КУРИКУЛУМ: Мастер завршни рад

© [2013 - 2018] Универзитет у Београду - Архитектонски Факултет | University of Belgrade - Faculty of Architecture