UNIVERZITET U BEOGRADU
ARHITEKTONSKI
FAKULTET
BULEVAR KRALJA ALEKSANDRA 73/II, 11120 BEOGRAD
  • en
  • sr

Obaveštenje za studente II godine MAS 2016/17 (13.06.2017)
STUDIJSKI PROGRAMI: Arhitektura, Unutrašnja arhitektura i Integralni urbanizam
Obaveštavaju se studenti druge godine MAS da su objavljeni Finalni raspored odbrana i Protokol o polaganju završnog rada. Dokumente možete preuzeti ovde:

Master završni rad 2016/17: FINALNI RASPORED ODBRANA – ver. 3 (ažurirano 29.06.2017) NOVO Master završni rad 2016/17: PROTOKOL O POLAGANJU ZAVRŠNOG RADA

Obaveštenje za studente II godine MASA 2016/17 (03.02.2017)
Spiskovi studenata – izbor u drugom krugu:
MASA-A24023 Master završni rad – AT – drugi krug

Obaveštenje za studente II godine MASA 2016/17 (31.01.2017)
Spiskovi studenata i slobodna mesta (PRVI KRUG IZBORA) za izbor u drugom krugu:
MASA-A24023 Master završni rad – AT

Studenti koji nisu primljeni kod željenog mentora u prvom krugu konkurišu za preostala upražnjena mesta rangiranjem mentora u drugom krugu predajom popunjenog obrazca Studentskoj službi u sredu, 01. februara 2017. godine u 12 sati. Konačni spiskovi studenata objavljuju se na fakultetskom sajtu u petak, 03. februara 2017. godine.

broj šifra______ Master akademske studije Arhitektura 2016/17
II godina – 4. semestar

MODUL ARHITEKTONSKE TEHNOLOGIJE
AT26 MASA-AT24021

MASTER TEZA

AT27 MASA-AT24022

MASTER PROJEKAT

AT28 MASA-AT24023

MASTER ZAVRŠNI RAD

Lista izbornih projekata:

201617_AT24023_MASTER_ZAVRSNI_RAD_ZEGARAC_o

Foto © dr Branislav Žegarac

01
MUZEJ TRANSPORTA – IZAZOVI NOVIH MATERIJALA I TEHNOLOGIJA

Nastavnik:
dr Branislav Žegarac, redovni profesor

Projekat muzeja transporta obuhvata istraživanje programskih i prostornih mogućnosti primene novih materijala i tehnologija kao i transfera tehnologija iz drugih tehničkih oblasti u domen arhitektonskog projektovanja, sa posebnim akcentom na realizaciju pokretnih i trasformabilnih programa i formi muzejskih objekata. Studenti se podstiču da eksperimentišu i da u programskom i oblikovnom smislu realizuju rešenja koja su arhitektonski odgovor na promene koje nastaju kao posledica razvoja savremenih tehnologija.

KURIKULUM: Master teza KURIKULUM: Master projekat KURIKULUM: Master završni rad

201617_AT24023_MASTER_ZAVRSNI_RAD_DJOKIC_o

Izvor fotografije: Village Hotel Maidstone

02
SPA CENTAR

Nastavnik:
dr Lidija Đokić, redovni profesor

Prostor za predah od urbanog životnog tempa, prostor za fizičku i mentalnu revitalizaciju. Rezultati analize potreba i mogućnosti u domenu prostornog i funkcionalnog konteksta, kao i tehnoloških mogućnosti treba da budu primenjeni na projektu. Uticaj materijalizacije objekta na odnos spoljnog i unutrašnjeg prostora, kao i doprinos osvetljenja njegovoj prezentaciji su značajne teme istraživanja. Objekat i njegovo neposredno okruženje treba da predstavljaju kvalitativni doprinos prezentaciji šireg urbanog prostora, koja se odnosi, kako na siluetu, tako i na njegov imidž.

KURIKULUM: Master teza KURIKULUM: Master projekat KURIKULUM: Master završni rad

201617_AT24023_MASTER_ZAVRSNI_RAD_RAJCIC_o

Zaha Hadid Architects – Astana EXPO 2017, Kazahstan | Ilustracija © ZHA

03
EXPO BELGRADE 2025

Nastavnik:
dr Aleksandar Rajčić, vanredni profesor

Konkurisanje Beograda za svetsku izložbu EXPO Belgrade 2025, će biti razrađen u dve faze (dela):
– Prvi deo: definisanje koncepcije, motoa izložbe i reperkusija na karakter arhitektonskog rešenja kao i analiza potencijalnih lokacija i odabir finalne lokacije.
– Drugi deo obuhvata rad na rešenju (projektu) kroz sledeće parametre: urbanistička lokacija, saobraćaj, reperi, urbanističko arhitektonski koncept, kretanje i motivi, te arhitektonsko oblikovanje, osnovne funkcije, vizuelni identitet, vizuelizacija kompleksa, odnosno projekat nacionalnog paviljona Srbije sa vizuelizacijom.

KURIKULUM: Master teza KURIKULUM: Master projekat KURIKULUM: Master završni rad

201617_AT24023_MASTER_ZAVRSNI_RAD_SUDIMAC_o

Izvor ilustracije: TerraPapers

04
TESLA DOCTRIN HOUSE

Nastavnik:
dr Budimir Sudimac, docent

„Mi se kovitlamo kroz beskrajni svemir neverovatnom brzinom, sve oko nas se vrti, sve se kreće, svuda je energija. Mora postojati neki način da pristupimo ovoj energiji direktnije. Tada, sa svetlošću koje ćemo dobiti iz okolne sredine, sa energijom koju ćemo iz nje izvući, sa svakim oblikom energije koji ćemo dobiti bez napora, iz neiscrpnih izvora, čovečanstvo će napredovati džinovskim koracima. Sama pomisao na ove veličanstvene mogućnosti uznosi naš um, jača naše nade i ispunjava naša srca vrhunskim zadovoljstvom.”

Ključno pitanje je kako Teslinu doktrinu pretočiti u osnovne filozofske aspekte arhitekture i kako je fokusirati na sinergistički pristup istraživanju i projektovanju objekta budućnosti uz razvoj holističke strategije. Projektovanje Tesline eksperimentalne stanice budućnosti i novog Teslinog tornja ima za cilj da ukaže na virtualni pristup novoj generaciji arhitektonskih objekata koji su definisani uticajima tehnologije. Ovakav pristup uključuje kompromisno razumevanje veza između nedostatka resursa, energetske efikasnosti, obnovljivih izvora energije, novih materijala i tehnologija. Živimo u eri tehničkih dostignuća koja omogućavaju ovladavanje silama prirode i poništavanju vremena i prostora, a arhitektonsko projektovanje nije više izraz jednog pojedinca, već izraz kolektiva, izraz platforme, mreža uticaja i diskurzivni forum istraživanju novih pristupa u rešavanju tehnološke singularnosti kao hipotetičke tačke u budućnosti.

KURIKULUM: Master teza KURIKULUM: Master projekat KURIKULUM: Master završni rad

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture