Obaveštenje (14.02.2019)
Spisak studenata za IASA-48061 STUDIO M06U – Projekat

broj šifra______ Integrisane osnovne i master akademske studije arhitekture 2018/19
IV godina – 8. semestar
74 IASA-48061

STUDIO M06U – Projekat

Cilj predmeta

Integrisanje teorijskih i aplikativnih saznanja u koncipiranju i razradi kompleksnih arhitektonsko-urbanističkih intervencija.

Lista izbornih projekata:

201819_IASA-48061-STUDIO-06U-PROJEKAT-DJOKIC_opt

Izvor fotografije: Une petit maison | Le Corbusier

KRŠ I PITOMINE MEDITERANA: PROJEKAT REVITALIZACIJE STAROG JEZGRA TREBINJA

dr Vladan Đokić, redovni profesor

I krš i pitomine Mediterana predmet su istraživanja kroz projekat revitalizacija starog jezgra grada Trebinja. Na dve lokacije studenti, prema ličnom istraživačkom senzibilitetu ispituju mogućnosti transformacije ambijentalnih celina Stari grad i Krš. Osetljiva geopolitička pozicija i pitom pejzaž u hercegovačkom kršu izdvaja ovaj grad kao posebno značajno mesto interpretacije nacionalnog i kulturnog identiteta ali i revitalizacije urbanog života. Izazov u radu u studiju je da se kroz projekat interpretiraju univerzalnosti i autentičnosti mediteranskog grada, a u specifičnu gradsku matricu utkaju savremene forme i predlože novi obrasci građenja u starom jezgru grada.

KURIKULUM: KRŠ I PITOMINE MEDITERANA

201819_IASA-48061-STUDIO-06U-PROJEKAT-VANISTA-LAZAREVIC

IASA-48061: STUDIO M06U – PROJEKAT, 2018. | Autori: Đorđe Aranđelović, Marko Milosavljević, Mila Joksimović, Milica Davidović, Sanja Petrović.

URBANA OBNOVA PRIOBALJA U SMEDEREVU

dr Eva Vaništa Lazarević, redovni profesor

Projektni zadatak postiče razumevanje i interpretaciju odnosa pojedinca i prostora koji on koristi, kao i razumevanje i interpretaciju odnosa urbanističko-arhitektonskog dela i njegovog okruženja – konkretnog projekta u priobalnoj zoni Smedereva i njegovog užeg (priobalje) i šireg okruženja (grad).

Takođe, teži se razvoju sposobnosti arhitektonsko-urbanističkog organizovanja i oblikovanja prostora koji odgovara estetskim, funkcionalnim i tehničkim zahtevima. Studenti razvijaju sposobnost integrisanog projektovanja od regulacionog plana, tipologije prostora do tehničkih modela izgradnje prostora.

KURIKULUM: URBANA OBNOVA PRIOBALJA U SMEDEREVU

201819_IASA-48061-STUDIO-06U-PROJEKAT-DJUKIC

IASA-48061: STUDIO M06U – PROJEKAT, 2018. | Autori: Studenti Katarina Lažetić, Isidora Simić, Marija Stević i Bogdan Novaković.

URBANA REGENERACIJA PRIOBALJA U SMEDEREVU – URBAN LAB

dr Aleksandra Đukić, vanredni profesor

KURIKULUM: URBANA REGENERACIJA PRIOBALJA U SMEDEREVU – URBAN LAB

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture