broj šifra______ Integrisane osnovne i master akademske studije arhitekture 2018/19
IV godina – 8. semestar
76 IASA-48063

STUDIO M06U – Radionica

Cilj predmeta

Integrisanje teorijskih i aplikativnih saznanja u koncipiranju i razradi kompleksnih arhitektonsko-urbanističkih intervencija.

Lista izbornih projekata:

201819_IASA-48061-STUDIO-06U-PROJEKAT-DJOKIC_image

Izvor fotografije: Une petit maison | Le Corbusier

TERENSKA ISTRAŽIVANJA: UNIVERZALNOSTI I AUTENTIČNOSTI MEDITERANSKIH GRADOVA

dr Vladan Đokić, redovni profesor

Razumevanje morfoloških karakteristika gradova u primorskom i kontinentalnom delu Mediterana, njihovih univerzalnih i autentičnih vrednosti. Studijsko putovanje organizovano u okviru nastave omogućava stručno i lično promišljanje teme na primeru gradske strukture Herceg Novog, Dubrovnika, Trebinja i Mostara.

Ovi gradovi sa dugim trajanjem i specifičnim kulturnim nasleđem, periodima stvaranja i razaranja vredan su ali i osetljiv poligon istraživanja kulturnog identiteta. Kroz diskusije, uz mentorsko usmeravanje rada na terenu, student razvija lični istraživački senzibilitet i prepoznaje lokalne i univerzalne vrednosti koje će zastupati kroz projekat.

KURIKULUM: TERENSKA ISTRAŽIVANJA: UNIVERZALNOSTI I AUTENTIČNOSTI MEDITERANSKIH GRADOVA

201819_IASA-48063-STUDIO-06U-RADIONICA-VANISTA-LAZAREVIC

IASA-48061: STUDIO M06U – PROJEKAT, 2018. | Autori: Đorđe Aranđelović, Marko Milosavljević, Mila Joksimović, Milica Davidović, Sanja Petrović.

PREZENTACIJA I PROMOCIJA URBANISTIČKOG PROJEKTA – URBANA OBNOVA

dr Eva Vaništa Lazarević, redovni profesor

Osnovni cilj radionice je razvijanje kreativnosti u prezentaciji urbanističkog procesa i projekta, kroz dizajn i primenu umetničkih veština. Iskustvo projektantskih radionica pruža mogućnosti studentima da razviju sposobnost i veštine osmišljavanja programa promocije i uređenja prezentacije, izlaganja i prilagođavanja slušaocu i posmatraču kao krajnjem korisniku urbanističkog projekta.

KURIKULUM: PREZENTACIJA I PROMOCIJA URBANISTIČKOG PROJEKTA – URBANA OBNOVA

201819_IASA-48063-STUDIO-06U-RADIONICA-DJUKIC

IASA-48063: STUDIO M06U – RADIONICA, 2018. | Autori: Autori: Studenti K. Lažetić, I. Simić, M. Stević i B. Novaković.

PREZENTACIJA I PROMOCIJA URBANISTIČKOG PROJEKTA – URBAN LAB

dr Aleksandra Đukić, vanredni profesor

KURIKULUM: PREZENTACIJA I PROMOCIJA URBANISTIČKOG PROJEKTA – URBAN LAB

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture